Szalone przyspieszenie piłkarza z Indonezji. Najszybszy zawodnik świata? (WIDEO)

Piłka nożna
Szalone przyspieszenie piłkarza z Indonezji. Najszybszy zawodnik świata? (WIDEO)
fot. PAP

Gdyby nie to wideo, zapewne nigdy nie dowiedzielibyśmy się o 21-letnim piłkarzu indonezyjskiego Borneo FC. Terens Puhiri podczas poniedziałkowego meczu swojej drużyny zaprezentował niesamowite przyspieszenie i wywołał falę dyskusji.

W meczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Indonezji Mitra Kukar przegrało z Borneo FC 0:4, a jedną z bramek zdobył Puhiri. Świat przeszedłby obok tego meczu, gdyby nie fakt, że indonezyjski piłkarz gola na 3:0 strzelił w niecodzienny sposób.

 

Korzystając z niesamowitego przyspieszenia, którego nie powstydziliby się piłkarze europejskich lig, sam wyprowadził kontrę, która zakończyła się bramką. Swój rajd, startując do odbitej od jednego z kolegów piłki, rozpoczął około trzydziestego metra.

 

 

W Interncie rozgorzała dyskusja, czy Puhiri to najszybszy piłkarz świata. Ma dopiero 21 lat, a już jest porównywany do takich piłkarzy, jak Leroy Sane, czy Jamie Vardy. Pierwszy z nich może pochwalić się szybkością sprintu 35.48 km/h, a drugi 35.44. Niedawno Sane ustalił dzięki temu nowy rekord Premier League (30 września podczas meczu z Chelsea).

KJ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie