Bańka: W przyszłym roku program SKS będzie w każdej gminie

Inne
Bańka: W przyszłym roku program SKS będzie w każdej gminie
fot. PAP

Minister sportu i turystyki Witold Bańka powiedział, że program Szkolny Klub Sportowy w przyszłym roku będzie działał w każdej polskiej gminie. - To nasz największy program sportowy w Polsce – podkreślił.

Na realizację tej inicjatywy w 2017 roku przeznaczono 42,6 mln zł. Dzięki tym środkom zorganizowano 530 tys. zajęć dla dzieci i młodzieży w ponad 70 dyscyplinach. Zajęcia prowadzone są przez ponad 13 tys. nauczycieli wychowania fizycznego w około 14 tys. grupach.

 

„To największy program sportowy w Polsce. W przyszłym roku będzie on działał w każdej gminie w Polsce. Sport niesie za sobą najlepsze wartości i jest najlepszym wychowawcą. Kształtuje, hartuje i przygotowuje dzieci do życia. Program SKS to szczególnie ważny dla nas projekt. W przyszłym roku zamierzamy przeznaczyć na sport powszechny 226 mln zł” – powiedział Bańka.

 

Akcja propagująca ideę SKS odbyła się w hali widowiskowo-sportowej przy szkole podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie. Wzięli w niej udział m.in. były siatkarz Krzysztof Ignaczak, lekkoatleci Piotr Małachowski i Joanna Jóźwik oraz siatkarka plażowa Kinga Kołosińska, którzy uczestniczyli w zajęciach z grupą dzieci. Jóźwik i Małachowski najpierw poprowadzili rozgrzewkę, a potem mini zawody dwóch grup. Z kolei Ignaczak i Kołosińska kierowali zajęciami siatkarskimi.

 

„Szkolny Klub Sportowy już dziś przynosi realne efekty, a tegoroczna edycja to tylko preludium. W przyszłym roku zwiększymy budżet na ten cel do ponad 54,5 mln zł” – zapewnił Bańka.

 

Szef resortu podziękował przedstawicielom lokalnych samorządów za wsparcie projektu.

 

„Stale zwiększamy ofertę ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Stworzyliśmy realne narzędzia wsparcia systemowego. Dzięki temu w bieżącym roku ministerialnymi programami zostało objętych o 37 procent więcej dzieci niż w 2015 roku” – dodał Bańka.

 

Partnerem programu SKS jest PKN Orlen.

 

„Od lat jesteśmy silnie związani ze sportem i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele warunków musi zostać spełnionych, abyśmy mogli cieszyć się z sukcesów. Wiemy bowiem, że tylko ciągłe zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu pozwoli nam w przyszłości ponownie przeżywać takie chwile, jak choćby niedawny występ polskich lekkoatletów w Londynie" – powiedział członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen Zbigniew Leszczyński.

no, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie