NHL: Hat-trick Vrbaty po prawie dwuletniej przerwie

Po prawie dwóch latach przerwy czeski hokeista Radim Vrbata zanotował hat-tricka w lidze NHL. W czwartkowym meczu jego zespół Florida Panthers u siebie wygrał z Anaheim Ducks 8:3.

36-letni Vrabata po raz siódmy w karierze zdobył trzy bramki w jednym spotkaniu, poprzednio w grudniu 2015 roku (w barwach Vancouver Canucks). Wpisał się na listę strzelców w 2., 18. i 49. minucie. Jednego z goli, swojego pierwszego w NHL, uzyskał z kolei 18-letni Owen Tippett.

Co najmniej jeden punkt do punktacji kanadyjskiej (bramki, asysty) dopisało tym razem aż 13 zawodników Panthers.

Po dwóch tercjach gospodarze prowadzili już 6:1, a wtedy doszło do zmiany bramkarza w drużynie rywali - Johna Gibsona (11 udanych interwencji na 17 strzałów) zastąpił Reto Berra. Z występu nie może być zadowolony, bowiem przepuścił krążek dwukrotnie, a uderzeń było pięć.

W ogóle pod względem liczby strzałów zdecydowanie przeważali gracze Ducks - 34:22. Dobrze bronił James Reimer z "Panter".

W 11 czwartkowych meczach kibice zobaczyli aż 78 goli, a tylko jedna potyczka zakończyła się po upływie regulaminowych 60 minut. Jedynym bramkarzem, który zachował czyste konto był Jonathan Quick z Los Angeles Kings; 4:0 z Montreal Canadiens. Obronił aż 40 strzałów i zanotował tym samym 46. "shutout" w karierze.

Mistrzowie NHL Pittsburgh Penguins zwyciężyli Winnipeg Jets 2:1, a autorem decydującej bramki był Phil Kessel w 67. sekundzie dogrywki. To jego jubileuszowe trafienie, numer 300.

"Pingwiny" wygrały 17. z rzędu domowy mecz z Jets. U siebie z tym rywalem nie przegrały od 10 lat.

W innej ciekawej konfrontacji hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali Detroit Red Wings 3:2. W ekipie triumfatorów nie zawiedli czołowi zawodnicy, gole strzelili m.in. lider klasyfikacji najskuteczniejszych Nikita Kuczerow (na koncie 12 bramek) i Steven Stamkos (lider punktacji kanadyjskiej, 21).

Tampa Bay Lightning prowadzi w ogólnej tabeli NHL - 19 punktów.