Pierwszy gol Mierzejewskiego w Australii (WIDEO)

Adrian Mierzejewski zdobył w czwartek swoją pierwszą bramkę w Sydney FC. Polak skutecznie wyegzekwował rzut karny i ustalił wynik spotkania z Perth Glory FC na 2:0. Jego drużyna jest liderem australijskiej A-League.

Zespół Mierzejewskiego miał w czwartkowym meczu aż trzy rzuty karne. Dwa z nich piłkarze z Sydney wykorzystali, a jeden padł łupem Mierzejewskiego. Polak zmienił w 67. minucie Davida Carneya. Na listę strzelców wpisał się natomiast w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

W polu karnym Perth Glory został sfaulowany Milon Ninković. Egzekwujący jedenastkę Mierzejewski uderzył mocno w sam środek bramki, czym kompletnie zmylił interewniującego bramkarza. Polak ustalił tym samym wynik meczu na 2:0.

Starcie Sydney FC z Perth Glory było rozgrywane w ramach 4. kolejki A-League. Jak na razie liderem tabeli jest zespół Mierzejewskiego, który ma punkt przewagi nad Melbourne City i trzy nad Newcastle Jets. Obie te drużyny rozegrały dotąd jednak tylko trzy spotkania.

Bramka Adriana Mierzejewskiego w załączonym materiale wideo.