Rajdowe MŚ: Evans liderem, Ogier trzeci po pierwszym etapie

Moto
Rajdowe MŚ: Evans liderem, Ogier trzeci po pierwszym etapie
fot. PAP/EPA

Brytyjczyk Elfyn Evans (Ford Fiesta WRC) prowadzi w Rajdzie Wielkiej Brytanii, 12. rundzie mistrzostw świata po pierwszym, piątkowym etapie. Pochodzący z Walii kierowca wygrał trzy z sześciu odcinków specjalnych.

Drugi ze stratą 24,6 s jest Estończyk Ott Tanak, a trzeci broniący tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Ogier (obaj Ford Fiesta WRC) - strata 26,8 s.

Ostatni, piątkowy odcinek specjalny Hafren 2 o długości 35,2 km wygrał Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC), który w klasyfikacji generalnej plasuje się na czwartej pozycji ze stratą 37,1 s do lidera. Na tym OS-ie drugi czas zanotował Evans. Był wolniejszy od Belga o 0,8 s.

"Na ostatnim odcinku nie miałem najlepszego wyczucia samochodu, ale mamy dobre miejsce i jutro czeka nas kluczowy dzień" - powiedział Evans.

Ogier, który jest liderem mistrzostw świata, nie kryje, że chce już w Walii zapewnić sobie tytuł mistrza świata. Obecnie Francuz ma 37 punktów przewagi nad Tanakiem i 38 pkt nad Neuville'em. Teoretycznie tylko tych trzech kierowców ma jeszcze szansę walczyć o tytuł.

Na początku października na trasie Rajdu Katalonii swoje szanse znacznie zmniejszył Neuville, który wypadł z drogi, poważnie uszkodził samochód i musiał się wycofać. Po tym spadł w klasyfikacji generalnej cyklu na trzecie miejsce.

W sobotę załogi czeka osiem prób sportowych (trzy dwukrotnie pokonywane), w tym najdłuższy tego dnia Dyfi (25,9 km). Ostatniego dnia imprezy w niedzielę w programie są dwa dwukrotnie przejeżdżane odcinki - najdłuższy Alwen (10,4 km).

Rajd zakończy Power Stage Brenig (6,4 km), na którym będzie można zdobyć dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw świata.

 

Wyniki Rajdu Wielkiej Brytanii (po 7 z 21 odcinków):
  
  1. Elfyn Evans (W. Brytania/Ford Fiesta WRC)     1:09.20,9
  2. Ott Tanak (Estonia/Ford Fiesta WRC)       strata 24,6
  3. Sebastien Ogier (Francja/Ford Fiesta WRC)       26,8
  4. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai I20 WRC)       37,1
  5. Jati-Matti Latvala (Finlandia/Toyota Yaris WRC)    41,9
  6. Kris Meeke (W. Brytania/Citroen C3 WRC)        42,0
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze