Nawałka po zakończeniu udanych eliminacji rozpoczyna operację MŚ 2018. Biało-Czerwoni w listopadzie zmierzą się towarzysko z Urugwajem i Meksykiem, a selekcjoner wysłał już zagraniczne powołania.
 
- Eliminacje zakończone. Cel został zrealizowany. Zwycięstwami w dwumeczu z Armenią i Czarnogórą przypieczętowaliśmy pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do finałów mistrzostw świata w Rosji - powiedział Nawałka.
 
Spekuluje się, że w spotkaniach z zespołami z Ameryki selekcjoner przetestuje nowe rozwiązania taktyczne, aby wprowadzić większą uniwersalność zespołu przed turniejem w Rosji.
 
Wśród nieobecnych łatwo dostrzec kontuzjowanego Łukasza Piszczka, jednak dużo bardziej zaskakującą informacją wydaje się brak Łukasza Teodorczyka, który w ostatnich miesiącach był nieodłączną częścią zespołu. W kadrze znalazło się miejsce dla Artura Boruca, który rozegra pożegnalne spotkanie w koszulce z orzełkiem na piersi.
 

Pełna lista powołanych:

 

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

 

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Tomasz Kędziora

 

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński

 

Napastnicy: Robert Lewandowski, Mariusz Stępiński, Kamil Wilczek

 
Powołania z ligi polskiej ogłoszone zostaną w piątek 3 listopada.