Ekstraklasa: Angulo dał zwycięstwo Górnikowi w meczu z Sandecją

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz przegrali w sobotnim meczu ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 1:2. Gola dla sądeczan zdobył Michal Piter-Bucko, który w sobotę obchodził 32. urodziny. W zdobyciu trzech punktów przez zespół z Górnego Śląska miał spory udział Igor Angulo.

Poprzedniej wizyty w Niecieczy - gdzie sądeczanie rozgrywają spotkania jako gospodarze - zabrzanie nie wspominali zbyt miło. 14 maja 2016 r. zremisowali z miejscowym Bruk-Betem Termaliką 1:1 i spadli z ekstraklasy. Tym razem Górnik miał po meczu powody do zadowolenia.

Drużyna z Nowego Sącza objęła prowadzenie w 30. min. Po dośrodkowaniu z prawej strony Mateusza Cetnarskiego, z rzutu wolnego najlepiej do piłki wyskoczył Piter-Bucko. Według informacji podanej przez spikera, w sobotę po raz 50. zagrał w barwach Sandecji.

Nowy lider ekstraklasy najlepszą okazję do zdobycia gola w pierwszych 45 minutach miał w 34. min. Płamen Kraczunow tak wybił piłkę z własnego pola karnego, że ta spadła pod nogi Rafała Kurzawy. Ten z 20 m uderzył ładnie, ale Michał Gliwa był na posterunku.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy prawym skrzydłem popędził z piłką Filip Piszczek. W okolicach pola karnego wyłożył ją Adrianowi Dankowi, który spudłował.

Górnik wyrównał w 57. min. Wówczas Szymon Matuszek z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Wcześniej Gliwa odbił piłkę pod jego nogi, po "główce" Angulo (dośrodkował Michał Koj). Wspomniany Hiszpan pokazał klasę pięć minut później. Nieopodal bramki rywala ograł dwóch defensorów (Pitera-Bucko oraz Kraczunowa), po czym pokonał golkipera.

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)

Sandecja: Michał Gliwa - Adrian Basta, Michal Piter-Bucko, Płamen Kraczunow, Patrik Mraz - Adrian Danek (78. Maciej Korzym), Mateusz Cetnarski (64. Bartłomiej Kasprzak), Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Tomasz Brzyski (78. Maciej Małkowski) - Filip Piszczek.

Górnik: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj - Damian Kądzior (89. Bartłomiej Olszewski), Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz (46. Szymon Żurkowski), Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński (81. David Ledecky), Igor Angulo.

Bramki: 1:0 Michal Piter-Bucko (30-głową), 1:1 Szymon Matuszek (57), 1:2 Igor Angulo (62)

Żółta kartka - Sandecja Nowy Sącz: Tomasz Brzyski, Adrian Basta, Filip Piszczek. Górnik Zabrze: Dani Suarez, Rafał Kurzawa. Czerwona kartka za drugą żółtą - Sandecja Nowy Sącz: Filip Piszczek (90+1).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 1 448.