Joshua obronił mistrzowskie pasy! Kontrowersyjne przerwanie walki

Sporty walki
Joshua obronił mistrzowskie pasy! Kontrowersyjne przerwanie walki
fot. Polsat Sport

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) obronił pasy mistrzowskie IBF, WBA i IBO wagi ciężkiej! Brytyjczyk pokonał Carlosa Takama (35-4-1, 27 KO) przez nokaut techniczny w dziesiątej rundzie, jednak sporo kontrowersji wzbudziło zakończenie pojedynku. Sędzia przerwał go, chociaż Francuz wciąż był w stanie dalej walczyć.

Zdecydowanym faworytem pojedynku Anthony Joshua - Carlos Takam był oczywiście broniący pasów mistrzowskich Brytyjczyk. Zastępujący Kubrata Pulewa pięściarz pochodzący z Czarnego Lądu spisał się jednak znakomicie. Tłumnie zgromadzona w Cardiff publiczność od pierwszego gongu wzniosła energiczny doping, a z każdą sekundą AJ miał zyskiwać przewagę nad nieco niższym rywalem.

Po pierwszej, zachowawczej z obu stron rundzie przyszła pora na pierwszy poważny atak Joshuy. Anglik rozbił gardę Takama już w połowie drugiej rundy i po kilku mocniejszych ciosach zapachniało nokdaunem. To był jednak dopiero początek kłopotów Francuza, któremu krew napływała do oka, co znacznie utrudniło mu poruszanie się po ringu.

W końcówce czwartej rundy Takam podparł salwę ciosów Joshuy i był liczony. Sędziowie mieli ochotę przerwać pojedynek ze względu na ciężki stan oka pięściarza pochodzącego z Kamerunu, jednak pozwolili mu walczyć. W piątym starciu prawdziwy wojownik Takam przyjął na szczękę potworny prawy sierpowy, jednak w imponującym stylu ją przetrwał.

Niezwykle ciekawie zrobiło się w rundzie numer siedem, gdy do głosu niespodziewanie doszedł Takam. Reprezentant Francji wyprowadził kilka mocnych kombinacji, które poważnie zachwiały nie spodziewającego się takiego obrotu spraw Joshuę, który spodziewał się dominować rywala całą walkę. Ku zdumieniu wszystkich zgromadzonych, Takam zaczynał zyskiwać inicjatywę i bił coraz odważniej.

Kryzys nadszedł dopiero w rundzie dziesiątej, gdy Joshua wyraźnie wstrzelił się z kilkoma swoimi ciosami. Takam długo je przyjmował, a sędzia zdecydował się w kontrowersyjny sposób przerwać pojedynek. Nie za wcześnie? Francuz długo protestował, jednak werdyktu nie dało się cofnąć. Wydaje się, że 36-latek wciąż twardo stał na nogach...

To druga w karierze Takama walka, którą przegrał przez nokaut. W 2014 roku padł na matę po potwornym ciosie Aleksandra Powietkina.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Joshua po raz 20-sty wygrywa przed czasem, cały czas jest niepokonany, ma też w posiadaniu pasy IBF, WBA oraz IBO wagi ciężkiej. Przerwanie będzie jednak tematem do dyskusji... Dziękujemy za udział w relacji!

Anthony Joshua - Carlos Takam 10 RUNDA

Joshua zasypał Takama serią ciosów, lecz Francuz cały czas stał na nogach. Faktem jest, że uderzenia były mocne, lecz on sam twardo stal na nogach, aż nagle sędzia wkroczył do akcji i przerwał walkę. Kontrowersja!

Anthony Joshua - Carlos Takam 10 RUNDA

JOSHUA PRZEZ TKO!

Anthony Joshua - Carlos Takam 9 RUNDA

10:9 Takam

Takam nieco się otworzył. Wielka wola walki Takama - to muszą docenić nawet fani Anglika. Joshua dał się nawet zepchnąć na liny, a Francuz kilka razy trafił.

Anthony Joshua - Carlos Takam 8 RUNDA

10:9 Joshua

Takam nie daje żadnego znaku zmęczenia. Nie widać też, by ciosy Joshuy aż tak robiły na nim wrażenie. Anglik odzyskał jednak kontrolę nad pojedynkiem w tej rundzie. Trafił kilka razy na korpus, dobrze też pracował lewym hakiem. 

Anthony Joshua - Carlos Takam 7 RUNDA

10:9 Takam

Przez pierwsze dwie minuty to Takam nadawał ton tej rundzie. Joshua niby napierał, ale robił to mało agresywnie, a do tego sporo ciosów przyjął. W trzeciej minucie zaczął nawet prowokować, opuszczał ręce i dopiero wtedy zaczął odpowiadać. Gdyby tylko Takam trafił czysto prawym sierpowym, to mogłoby być ciekawie!

Anthony Joshua - Carlos Takam 6 RUNDA

10:9 Joshua

Takam pokazuje wielkie serce do walki. Mimo tego, że wyraźnie przegrywa, odstaje warunkami, a na dodatek ma problem z widocznością, to cały czas napiera i stara się trafić jednym z sierpów. Jest ciekawie, zwłaszcza że kilka razy trafił też na korpus.

Anthony Joshua - Carlos Takam 5 RUNDA

10:9 Joshua

Na chwilę walka została przerwana, gdyż sędzia poprosił lekarza o kontrolę oka Takama. Później to było już tylko AJ show. Joshua - szczególnie w końcówce - zasypał Francuza lawiną ciosów i nie wiadomo jakim cudem on to ustał. 

Anthony Joshua - Carlos Takam 4 RUNDA

10:8 Joshua

Takam na deskach! Po lewym sierpowym w końcu nogi nie wytrzymały. Wcześniej jednak ucierpiało jego oko, kiedy mistrz trafił go mocnym prawym. Czyżby zbliżać się koniec walki?

Anthony Joshua - Carlos Takam 3 RUNDA

10:9 Joshua

Takam jest bardzo lotny na nogach, lecz chyba w tej rundzie zadał najmniej ciosów. Joshua był aktywniejszy, lecz mocnych uderzeń też raczej nie wyprowadził. Francuz prowokuje, zachęca go do ataku. Jeśli będzie dalej tak robił, to może źle skończyć...

Anthony Joshua - Carlos Takam 2 RUNDA

10:9 Joshua

Nieco żywsza runda. Takam stara się skracać dystans, choć nie jest to łatwe. Joshua walczy spokojnie, ale kiedy podkręca tempo, to jest groźnie. W tej rundzie co najmniej dwa razy lekko wstrząsnął rywalem. Warto też wspomnieć, że na samym początku doszło do zderzenia głowami.

Anthony Joshua - Carlos Takam 1 RUNDA

10:9 Joshua

Lekka przewaga Joshuy, aczkolwiek runda była bardzo spokojna. Takam na razie skupia się na balansie, a Anglik nie podkręca tempa. Kilka razy wyprowadził pojedyncze ciosy i chyba kilka wniosków z pierwszej rundy wyciągnie.

Jednym z sędziów punktowych jest Polak Paweł Kardyni.

Michael Buffer zapowiada obu zawodników.

Za chwilę obaj będą w ringu!

I przypominamy, że już jutro o 10:30 w Polsacie Sport pierwsza część Drogi do Częstochowy! Zobaczycie tam materiały z przygotowań wszystkich najważniejszych bohaterów!

Przenieśmy się na chwilę na polskie podwórko. Do ringu niedługo powróci Tomasz Adamek. Jego forma robi PIORUNUJĄCE wrażenie...

Adamek w formie przed walką z Kassim! (ZDJĘCIE)

 

Przy okazji zapraszamy na naszego youtube'a. Znajdziecie tam ciekawe treści!

Polsat Sport

A tak Carlos Takam znokautował Marcina Rekowskiego. Brutalnie...

Rekowski ciężko znokautowany przez Takama (WIDEO)

Za chwilę do ringu wyjdzie Anthony Joshua. Przypomnijmy sobie jego kapitalne wyjście przeciwko Kliczce! To zrobiło wielkie wrażenie.

Kibice oszaleli! Magiczne wyjście Joshuy do walki z Kliczką (WIDEO) 

Zgadzamy się w 100%!

 

Dillian Whyte (22-1, 16 KO) pokonał jednogłośnie na punkty (119:109, 119:109, 118:110) Roberta Heleniusa (25-2, 16 KO)

... choć jest on formalnością.

Czekamy na werdykt...

Dillian Whyte - Robert Helenius 

Typ Polsatsport.pl - 119:109 Whyte

Dillian Whyte - Robert Helenius 12 RUNDA

10:9 Whyte

No i koniec! W końcu, bo Heleniusowi tak od piątej rundy raczej już nie zależało na boksowaniu.

Dillian Whyte - Robert Helenius 11 RUNDA

10:9 Whyte

Trzy minuty do końca.

A tymczasem Anthony Joshua spotkał się z fanem :D

 

 

Dillian Whyte - Robert Helenius 10 RUNDA

10:9 Whyte

Trudno napisać coś więcej, bo od kilkunastu minut nic się nie zmienia. Runda dla Whyte'a.

 

Dillian Whyte - Robert Helenius 9 RUNDA

10:9 Whyte

Whyte nie boksuje na 100%, ale to zdecydowanie wystarcza mu, by prowadzić na kartach punktowych.

 

Dillian Whyte - Robert Helenius 8 RUNDA

10:9 Whyte

Być może Helenius nie chce wygrać tej walki... Whyte napiera i nie widać, by się w jakikolwiek sposób zmęczył. 

Dillian Whyte - Robert Helenius 7 RUNDA

10:9 Whyte

Runda przespana przez Heleniusa. Jego nieliczne ciosy rozbijały się o gardę Whyte'a, a sam Brytyjczyk po raz kolejny zadał kilka ciosów i zapewne zapisał kolejną rundę na swoje konto.

Dillian Whyte - Robert Helenius 6 RUNDA

10:9 Whyte

Niewiele zmieniło się w tej rundzie. Whyte cały czas spycha Heleniusa na liny. W szóstej rundzie udało mu się kilka razy trafić na szczękę, lecz nie były to czyste ciosy. Czekamy na więcej.

Dillian Whyte - Robert Helenius 5 RUNDA

10:9 Whyte

Helenius cały czas schowany, choć trzeba przyznać, że starał się odpowiadać. Był nieco aktywniejszy, ale to ciągle mało. Whyte często pruł powietrze, ale kilka razy trafił na korpus.

Dillian Whyte - Robert Helenius 4 RUNDA

10:9 Whyte

Whyte stara się przyspieszać, lecz Helenius cały czas jest dobrze schowany za gardą. Właśnie dlatego Brytyjczyk często szuka uderzeń na korpus.

Dillian Whyte - Robert Helenius 3 RUNDA

10:9 Whyte

Tym razem Helenius tak dobrze nie pracował na nogach, co jakby dodało nieco pewności siebie Whyte\'owi. Brytyjczyk napierał i kilka razy trafił Fina. Lepsza runda Whyte\'a.

Dillian Whyte - Robert Helenius 2 RUNDA

10:9 Helenius

Obaj ciągle nie zaryzykowali, raczej wzajemnie się badają. Helenius skupił się na biciu z kontrataku i to wychodziło mu całkiem nieźle. Do tego ładnie unikał obszernych ciosów Whyte'a.

Dillian Whyte - Robert Helenius 1 RUNDA

10:9 Whyte

Runda bardzo spokojna i bardzo wyrównana. Presję wywierał Whyte, a Helenius obudził się dopiero pod koniec rundy.

Zaczynamy ciekawą walkę o pas WBC Silver wagi ciężkiej!

Dillian Whyte - Robert Helenius

- Słowa nie mogą opisać tego, co czuję - powiedziała nowa mistrzyni świata.

Taylor nową mistrzynią świata! Sędziowie po dziesięciu rundach punktowali 99:90 dla reprezentantki Irlandii!

Tak walczył ostatnio Anthony Joshua. Przypomnijcie sobie fenomenalną walkę z Władimirem Kliczką!

Joshua - Takam: Skrót ostatniej walki Anglika (WIDEO)

 

O wakujący pas wagi wagi lekkiej walczy niesamowita Katie Taylor. Walczy tylko ona, gdyż Anahi Esther Sanchez nie zmieściła się w limicie kategorii lekkiej, przez co tylko reprezentantka Irlandii może zostać mistrzynią świata.

Za nami walka o mistrzostwo świata WBA wagi supermuszej. Khalid Yafai pokonał jednogłośnie na punkty Sho Ishidę. Sędziowie punktowali: 118:110, 116:112 i 116:112.

Witamy w relacji na żywo! Gala w Cardiff już trwa, a walkę wieczoru Joshua vs Takam zobaczymy tuż po godzinie 23 polskiego czasu.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie