Joshua - Takam: Skrót ostatniej walki Anglika (WIDEO)

Sporty walki

W sobotnią noc do ringu powróci mistrz organizacji WBA i IBF w wadze ciężkiej Anthony Joshua (19-0, 19 KO). Jego rywalem będzie Francuz kameruńskiego pochodzenia Carlos Takam (35-3-1, 27 KO). Dotychczas najważniejszym pojedynkiem w karierze Anglika było starcie z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO). Zobaczcie skrót tamtej walki.

Dla broniącego pasów Joshuy pojedynek z Takamem ma być jedynie przeprawą przed walką unifikacyjną z Deontay'em Wilderem czy też Josephem Parkerem. Początkowo rywalem Anglika miał być Kubrat Pulew, ale kilkanaście dni przed planowanym starciem doznał kontuzji. W jego miejsce wskoczył Takam. W przeszłości mierzy się on m.in. z Aleksandrem Powietkinem.

 

Na koniec maja Joshua był bohaterem jednej z najlepszych walk w wadze ciężkiej w XXI wieku. 90 tysięcy kibiców zgromadzonych na Wembley doświadczyło kapitalnego pojedynku, z wieloma zwrotami akcji. Anglik, mimo że leżał już na deskach, ostatecznie znokautował Kliczkę w jedenastej rundzie i jak się później okazało zakończył karierę Ukraińca. Długo mówiło się o ich rewanżu, ale ostatecznie były mistrz świata postanowił powiedzieć sobie "dość".

 

Skrót walki Joshua - Kliczko w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.