Krychowiak i spółka postraszyli lidera. Fabiański przegrał z Arsenalem

To nie było udane popołudnie dla Polaków w Premier League. Grzegorz Krychowiak i jego West Brom mierzyli się z rozpędzonym liderem - Manchesterem City, zaś Łukasz Fabiański ze Swansea gościł na The Emirates. Oba spotkania zakończyły się minimalnymi porażkami zespołów Polaków.

Grzegorz Krychowiak był nadzieją West Bromwich Albion na zatrzymanie rozpędzonego Manchesteru City, który po raz ostatni ligowe punkty stracił jeszcze w sierpniu. Niestety, zespół Polaka nie miał zbyt wiele argumentów, aby odnieść korzystny rezultat z liderem, chociaż rezultat na to nie wskazuje. Goście zaatakowali błyskawicznie, a szybko efektowną bramkę zdobył szalejący w ostatnich tygodniach Leroy Sane.

Na gola Niemca stosunkowo szybko odpowiedział jeszcze Jay Rodriguez, jednak później spotkanie kontrolowali przyjezdni. Już kilkadziesiąt sekund później na ponowne prowadzenie zespół Guardioli wyprowadził Fernandinho, zaś po przerwie akcję Anglików dobitką do pustej bramki zakończył Raheem Sterling. W ostatnich sekundach gola kontaktowego strzelił Matt Phillips, jednak West Brom po raz kolejny nie zdobył punktów.

Krychowiak został zmieniony w 80. minucie, a podczas występu miał nawet szansę na gola. Polak oddał w tym meczu jeden strzał, posłał 55 podań (86% skuteczności) i wykonał trzy udane odbiory.

Powrotu na The Emirates nie będzie pozytywnie wspominał także Łukasz Fabiański. Jego Swansea prowadziła z Arsenalem po bramce Sama Clucasa, jednak po przerwie Kanonierzy odrobili straty z nawiązką: gole Seada Kolasinaca i Aarona Ramseya dały zespołowi Arsene'a Wengera pożądane trzy punkty.

Bezproblemowe zwycięstwo ma za sobą Liverpool, który ograł beniaminka Huddersfield 3:0. Wszystkie bramki The Reds padały po przerwie, a tuż przed zmianą stron rzutu karnego nie wykorzystał Mohamed Salah. Do siatki Jonasa Lossla trafiali Daniel Sturridge, Roberto Firmino i Georginio Wijnaldum.

Spotkania Premier League rozgrywane o 16:00:

Arsenal - Swansea 2:1 (Kolasinac 51', Ramsey 58' - Clucas 22')
Crystal Palace - West Ham 2:2 (Milivojevic k. 50', Zaha 90+7' - Chicharito 31', Ayew 43')
Liverpool - Huddersfield 3:0 (Sturridge 50', Firmino 58', Wijnaldum 75')
Watford - Stoke 0:1 (Fletcher 16')
West Brom - Manchester City 2:3 (J. Rodriguez 13', Phillips 90+2' - Sane 10', Fernandinho 15', Sterling 64')