Nice 1 Liga: Miedź liderem po zwycięstwie nad Pogonią

Piłkarze Miedzi Legnica pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce 3:2 w 15. kolejce pierwszej ligi i przynajmniej do niedzieli będą na szczycie tabeli. Tego dnia dotychczasowy lider Chojniczanka zmierzy się w Głogowie z Chrobrym.

Wszystko wskazuje na to, że legniczanie kłopoty sportowe mają już za sobą. Między 10. i 12. kolejką przegrali wszystkie trzy mecze, ale w trzech kolejnych spotkaniach zdobyli siedem punktów.

W sobotę pokonali w Siedlcach dobrze spisującą się ostatnio Pogoń 3:2, a dwie bramki dla gości (jedną z rzutu karnego) zdobył słowacki napastnik Jakub Vojtus.

Łącznie Miedź ma obecnie 28 punktów i o dwa wyprzedza Chojniczankę. Piłkarze z Chojnic zagrają w niedzielę na wyjeździe z Chrobrym. Tego dnia w Głogowie spotkają się uczestnicy ćwierćfinałów Pucharu Polski. Oba zespoły w pierwszych meczach tej fazy uległy u siebie drużynom z ekstraklasy. Chrobry przegrał z Arką Gdynia 0:2, a Chojniczanka z Górnikiem Zabrze 1:3.

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu piłkarze Druteksu Bytovii zremisowali u siebie ze Stalą Mielec 0:0. W 67. minucie spotkanie został przerwane na 18 minut z powodu awarii oświetlenia. Co ciekawe, do podobnego zdarzenia w Bytowie - niemal w identycznym momencie meczu - doszło podczas środowego spotkania 1/4 finału Pucharu Polski z Legią Warszawa (1:3).

W derbach na Śląsku GKS Tychy pokonał GKS Katowice 1:0, bramkę zdobył w 23. minucie z rzutu karnego doświadczony Piotr Ćwielong. Kilka dni wcześniej katowiczanie przegrali inny derbowy mecz w 1. lidze - u siebie z Ruchem Chorzów 1:2.

Zaplanowane na sobotę spotkanie Stomilu Olsztyn z Wigrami Suwałki zostało odwołane z powodu warunków atmosferycznych i złego stanu murawy po opadach deszczu. Nie wyznaczono jeszcze nowego terminu.

W niedzielę, oprócz wspomnianej rywalizacji Chrobrego z Chojniczanką, Ruch Chorzów zagra u siebie z Odrą Opole.

Wyniki meczów 15. kolejki Nice 1 Ligi:

2017-10-27:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Bartosz Jaroch, Łukasz Hanzel, Łukasz Sierpina.
Zagłębie Sosnowiec: Mateusz Cichocki, Robert Sulewski, Sebastian Milewski, Vamara Sanogo.
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów 6 117.

2017-10-28:

GKS Tychy - GKS Katowice 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Ćwielong (23-karny).
Żółta kartka - GKS Tychy: Kamil Zapolnik, Maciej Mańka, Łukasz Matusiak.GKS Katowice: Mateusz Mączyński.
Czerwona kartka za drugą żółtą - GKS Tychy: Maciej Mańka (85).
Sędzia:  Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów 4 787.

Pogoń Siedlce - Miedź Legnica 2:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Adrian Paluchowski (12), 1:1 Jakub Vojtus (32), 2:1 Grzegorz Tomasiewicz (36-karny),
2:2 Jakub Vojtus (49-karny), 2:3 Marquitos (61).
Żółta kartka - Pogoń Siedlce: Dariusz Zjawiński, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak, Mateusz Żytko.
Miedź Legnica: Tomislav Bozic, Wojciech Łobodziński, Tamas Egerszegi, Jonathan de Amo.
Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Widzów 1 361.

Górnik Łęczna - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Żurek (24).
Żółta kartka - Górnik Łęczna: Patryk Szysz.Puszcza Niepołomice: Longinus Uwakwe, Mateusz Bartków.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 1 381.

Olimpia Grudziądz - Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Michalik (11-karny), 1:1 Adam Czerkas (51), 1:2 Piotr Malinowski (55).
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Rafał Figiel, Jakub Łabojko.
Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Drutex Bytovia Bytów - Stal Mielec 0:0

Żółta kartka - Drutex Bytovia Bytów: Sławomir Duda, Sebastian Kamiński, Michał Szewczyk.
Stal Mielec: Dominik Sadzawicki.
Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń). Widzów 800.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki (przełożony)

W załączonym materiale wideo skrót meczu GKS Tychy - GKS Katowice 1:0.