Tokio 2020: Tysiąc dni do startu igrzysk

Inne
Tokio 2020: Tysiąc dni do startu igrzysk
fot. PAP

Dokładnie 1000 dni pozostało do rozpoczęcia letnich igrzysk Tokio 2020. Z tej okazji w stolicy Japonii odbyła się w sobotę specjalna ceremonia, podczas której zaprezentowano m.in. wchodzące do olimpijskiego programu nowe konkurencje.

"Igrzyska mają w sobie moc spełniania dziecięcych marzeń, a także utrzymywania pokoju w społeczeństwie" - powiedział przewodniczący Japońskiego Komitetu Olimpijskiego Takeda.

 

Uroczystość przyciągnęła ok. 15 tysięcy osób, które mogły zobaczyć pokazy meczów koszykówki 3x3 i popisy deskorolkowców. W Tokio medale po raz pierwszy zostaną także rozdane w karate, wspinaczce sportowej i surfingu. Do programu wrócił natomiast baseball i jego kobieca odmiana - softball.

 

Choć organizatorzy są chwaleni prze Międzynarodowy Komitet Olimpijski za postępy w przygotowaniach, to mają też pewne problemy.

 

Najpoważniejszym jest znaczny wzrost kosztów, w stosunku do planowanego. Kiedy cztery lata temu Tokio wybrano gospodarzem igrzysk, budżet szacowano na 6,6 mld dolarów. Obecna prognoza jest jednak blisko dwa razy większa, a MKOl obawiając się braku chętnych do organizacji kolejnych olimpijskich zmagań, zachęca do szukania oszczędności.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze