Trener Czarnogóry rozważa powołanie kolejnego piłkarza urodzonego w Serbii

Piłka nożna
Trener Czarnogóry rozważa powołanie kolejnego piłkarza urodzonego w Serbii
fot. PAP

Październikowe porażki z Danią i Polską przekreśliły szanse Czarnogóry na awans do mistrzostw świata 2018. Selekcjoner tej reprezentacji Ljubisa Tumbakovic rozważa powołanie kolejnego piłkarza urodzonego w Serbii, aby wzmocnić zespół.

Czarnogórzanie długo liczyli się w walce o wyjazd na rosyjskim mundial, ale na finiszu rozgrywek grupy E przegrali z Danią 0:1 i Polską 2:4. W tabeli zajęli trzecie miejsce i zabraknie ich nawet w barażach.

 

Pochodzący z Serbii Tumbakovic na łamach czarnogórskich mediów przyznał, że zastanawia się nad powołaniem do kadry kolejnego serbskiego zawodnika, chociaż nie ujawnił nazwiska. W latach 2003-2006 Serbia i Czarnogóra stanowiły jedno państwo, dlatego piłkarze tam urodzeni mają prawo wyboru reprezentacji.

 

- Byliśmy jedną drużyną, graliśmy pod jedną flagą, zawodnicy mogą wybierać drużynę narodową - stwierdził serbski trener, który chce wzmocnić ekipę Czarnogóry.

 

Tumbakovic nie przedłużył jeszcze kontraktu z federacją, ale zdaniem dziennikarzy pozostanie na swym stanowisku.

 

W czarnogórskiej reprezentacji występują lub występowali piłkarze urodzeni w Serbii, jak Adam Marusic, Mirko Ivanic, Filip Stojkovic i Marko Simic, Marko Basa, Vukan Savicevic, Dejan Damjanovic, Nikola Drincic, Vladimir Bozović, Savo Pavicevic, Radoslav Batak i Filip Kasalica.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze