WBSS: Braehmer ostatnim półfinalistą

Sporty walki
WBSS: Braehmer ostatnim półfinalistą
fot. PAP

Mimo zmiany kategorii wagowej na niższą Juergen Braehmer (49-3, 35 KO) pokazał się ze świetnej strony i pewnie wypunktował Roba Branta (22-1, 15 KO) na gali w Schwerinie. Tym samym awansował do półfinału WBSS, jego kolejnym rywalem będzie Callum Smith (23-0, 17 KO).

Turniej w wadze superśredniej nie jest może nasycony taką dawką emocji jak ten w kategorii junior ciężkiej - choćby ze względu na brak udziału m.in. Gilberto Ramireza (36-0, 24 KO) czy Jamesa DeGale'a (23-1-1, 14 KO), czyli mistrzów świata - ale i tak można zobaczyć tam ciekawe zestawienia. Wielu fanów było ciekawy, jak po powrocie po dziesięciu latach do niższej kategorii poradzi sobie Juergen Braehmer. Niemiec miał za rywala młodego i niepokonanego Roba Branta.

 

Brant miał na koncie dwadzieścia dwa zwycięstwa, tyle że z niezbyt wymagającym przeciwnikami. To było widać w ringu, gdzie dużo bardziej doświadczony Braehmer regularnie zaskakiwał go z kontrataku. Amerykanin nie miał pomysły na świetną obronę Niemca, a wiele jego uderzeń pruło powietrze.

 

Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 116:112, 118:110 i 119:109 dla Braehmera. Niemiec w półfinale WBSS zmierzy się z Callumem Smithem. W drugiej parze Chris Eubank Jr (26-1, 20 KO) skrzyżuje rękawice z George'em Grovesem (27-3, 20 KO).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie