Liga Narodów: Polska nie będzie grała na PGE Narodowym!

Piłka nożna

Już pod koniec stycznia rozlosowane zostaną grupy Ligi Narodów - nowe rozgrywki, które mają zastąpić międzypaństwowe mecze towarzyskie. Polacy są w Lidze A, czyli najmocniejszej z możliwych. W Cafe Futbol Zbigniew Boniek powiedział, że mecze Biało-Czerwonych w tych rozgrywkach nie będą rozgrywane na PGE Narodowym.

Polacy dzięki wysokiej pozycji w rankingu UEFA znaleźli się w najsilniejszej Lidze w całych rozgrywkach. Została ona podzielona na trzy koszyki, z których zostaną rozlosowane cztery grupy (po trzy zespoły w każdej). Biało-Czerwoni na pewno więc trafią na światową czołówkę i przyjdzie im się mierzyć z zespołami pokroju Niemiec, Włoch czy Hiszpanii. Jak zauważyli goście Cafe Futbol może się zdarzyć, że najłatwiejszą grupę Polacy utworzą z... Belgią i Anglią.

 

- Ligi Narodów nie będziemy grali na Stadionie Narodowym. Musimy wybrać, gdzie będziemy rozgrywali te spotkania. W Polsce teoretycznie jest kilka możliwości. To musi być stadion, który ma odpowiednie przestrzenie, skyboxy itp. Największe szanse miałyby Wrocław oraz Gdańsk. Być może też Stadion Śląski - stwierdził prezes PZPN-u.

 

Liga Narodow powoduje, że nasza kadra będzie miała bardzo napięty grafik. Ilość meczów zwiększy się jeszcze w razie ewentualnego awansu Polaków do turnieju finałowego rozgrywek. Oczywiście będzie to zadanie niezwykle trudne. W taki przypadku jest nawet szansa, że finały odbędą się w Polsce.

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze