Serie A: Kolejny gol Linettego, Napoli Zielińskiego wciąż liderem

W 11. kolejce Serie A Napoli pokonało Sassuolo 3:1 i wciąż lideruje w tabeli włoskiej ekstraklasy. Sampdoria Genua bez problemów rozprawiła się z Chievo Verona 4:1, a swojego kolejnego gola strzelił Karol Linetty.

Sampdoria wygrała u siebie z Chievo Verona 4:1. W składzie gospodarzy w pierwszym składzie zagrał Karol Linetty, który dzięki bramce z pierwszej połowy zanotował najlepszą w karierze passę trzech goli w czterech meczach. Na ławce pozostali w tym starciu Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki.

W składzie przyjezdnych szansy nie dostali z kolei Paweł Jaroszyński i kontuzjowany Mariusz Stępiński. Oprócz Linettego na listę strzelców wpisali się Lucas Torreira (dwukrotnie) i Duvan Zapata. Dla gości trafił Fabrizio Cacciatore. Poniżej bramka byłego pilkarza Lecha Poznań i... nietypowa reakcja prezydenta klubu Massimo Ferrero.

Napoli wygrało pewnie z Sassuolo 3:1. Neapolitańczycy kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie dopisali kolejne punkty w ligowej tabeli. W 68. minucie na placu gry zameldował się Piotr Zieliński, a w 86. Polak nie miał zbyt dużo szczęścia, gdy futbolówka po jego strzale obiła oba słupki i trafiła prosto w ręce bramkarza Sassuolo. Napoli, z trzema "oczkami" nad Juventusem Turyn, przewodzi w tabeli Serie A.

W kolejnym meczu Crotone sensacyjnie ograło Fiorentinę. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy po bramkach Ante Budimirego i Marcello Trotty dla piętnastej ekipy Serie A oraz honorowym trafieniu dla "Fiołków" Marco Benassiego.

Trwa fatalna passa Benevento. Ostatnia drużyna w tabeli poległa u siebie z Lazio Rzym aż 1:5. Gole strzelali kolejno: Bastos, Ciro Immobile, Adam Marusic, Achraf Lazaar, Marco Parolo i Nani.

Passę ośmiu meczów bez wygranej przerwało Spal, które ograło skromnie Genoę 1:0. Drugie trafienie w tym sezonie ustrzelił Mirco Antenucci. Spal, z ośmioma punktami na koncie, wydostało się ze strefy spadkowej, w której nadal znajduje się Genoa (sześć punktów).

Udinese wygrało u siebie z Atalantą 2:1. Wszystko rozpoczęło się lepiej dla przyjezdnych, bo kolejną bramkę w sezonie zdobył Jasmin Kurtić. "Udine" zdołało się jednak podnieść i po golach Rodrigo De Paula oraz Antonina Baraka zainkasowało cenne trzy punkty.

Ostatni niedzielny mecz pomiędzy Torino, a Cagliari, rozpocznie się o godzinie 20:45.