Tylko jeden polski klub w prestiżowym rankingu. Borussia Dortmund liderem

Piłka nożna
Tylko jeden polski klub w prestiżowym rankingu. Borussia Dortmund liderem
fot. PAP

Borussia Dortmund liderem, Manchester United na drugim miejscu, a w czołówce także Tottenham Hotspur czy Celtic Glasgow. Chodzi oczywiście o ranking, w którym kluby walczą o jak najwyższą lokatę poprzez frekwencję na trybunach. Najwięcej osób w Europie chodzi właśnie na mecze w Dortmundzie, a w zestawieniu na 96. miejscu znalazł się także Górnik Zabrze ze średnią frekwencją 22 329 osób na spotkanie.

Klub z Dortmundu może pochwalić się niesamowitą frekwencją na Signal Iduna Park, gdzie średnio na mecz przychodzi 80 830 osób. Kolejny w zestawieniu TOP 100 wśrod europejskich klubów jest Manchester United, który minimalnie wyprzedza monachijski Bayern, gdzie na każdym spotkaniu pojawia się komplet 75 000 kibiców. Na podium nie załapał się już Tottenham, który aktualnie rozgrywa swoje domowe spotkania na legendarnym Wembley.

W rankingu regularnie uaktualnianym przez Deportes&Finanzas znalazło się aż 29 brytyjskich klubów, w tym trzy ze szkockiej Premier League (między innymi jedenasty Celtic Glasgow). Tylko niewiele mniejszą liczbą, bo 23 zespołami ze świetną frekwencją na trybunach mogą pochwalić się Niemcy. Dalej jest przepaść... Francja, Hiszpania i Włochy. Po jednym klubie w rankingu mają ekstraklasy ze Szwecji, Szwajcarii i... Polski.

Polskim rodzynkiem w zestawieniu jest oczywiście Górnik Zabrze, który może pochwalić się najlepszą frekwencją na meczach Lotto Ekstraklasy, co daje mu 96 miejsce na Starym Kontynencie. Na prawie każdym spotkaniu Górnika w tym sezonie obecny był komplet widzów, a średnia na trybunach to 22 329 osób.

Poniżej pełny ranking:

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze