Wielki talent Legii nie dla Interu i Liverpoolu. Przedłużył kontrakt

Piłka nożna
Wielki talent Legii nie dla Interu i Liverpoolu. Przedłużył kontrakt
fot. legia.com

Legia Warszawa przedłużyła w poniedziałek kontrakt z 18-letnim Sebastianem Szymańskim. Utalentowanym pomocnikiem interesowały się takie kluby, jak Inter Mediolan, Manchester City czy Liverpool. Zawodnik na razie jednak zostanie w Polsce. Jego umowa ze stołecznym klubem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku.

Szymański to jeden z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy Legii. Trafił do Warszawy w 2013 roku z TOP 54 Biała Podlaska, a w lipcu 2016 roku stał się piątym najmłodszym piłkarzem w historii, który zadebiutował w pierwszym zespole stołecznego klubu. Miał wtedy 17 lat. Dziś zgromadził na koncie już 24 mecze z "eLką" na piersi, w których zdobył cztery gole i zanotował dwie asysty.

- Gdy podpisywaliśmy nowy kontrakt powiedziałem Sebastianowi, że to dopiero początek jego drogi i wierzę, że czeka go kariera w piłce nożnej na najwyższym poziomie. To niezwykle utalentowany, pracowity i mądry chłopak, który wie, że Legia jest klubem, w którym może rozwinąć swoje umiejętności oraz zdobyć doświadczenie, które pozwolą mu w pełni osiągnąć dojrzałość piłkarską. Jestem przekonany, że w najbliższych latach stanie się bardzo ważnym filarem naszego zespołu – powiedział prezes Legii Dariusz Mioduski.

- Miałem przywilej pracować z wieloma utalentowanymi chorwackimi zawodnikami, którzy opuszczając akademię, robili kariery w dorosłym futbolu. I jeśli porównam Sebastiana do zawodników w jego wieku, to on znajduje się w tej najbardziej wyjątkowej grupie. Nie tylko jeśli chodzi o umiejętności, ale i o osobowość. Dostrzegam u niego wszystkie elementy, które składają się na tak zwany talent – chwalił 18-latka trener stołecznego klubu Romeo Jozak, który był w przeszłości dyrektorem Akademii Dinama Zagrzeb.

Młody pomocnik przykuwa uwagę największych europejskich klubów. Większość skautów stacjonujących w Europie Środkowo-Wschodniej wie o jego istnieniu, a media donosiły o konkretnym zainteresowaniu takich marek, jak Inter Mediolan, Manchester City czy Liverpool. Nic więc dziwnego, że Legia zdecydowała się przedłużyć kontrakt z 18-latkiem o kolejne trzy lata - poprzednia umowa obowiązywałaby bowiem do 30 czerwca 2019 roku. Nowa wygaśnie 30 czerwca 2022 roku.

 


- Jestem szczęśliwy i przede wszystkim dumny, że podpisałem z Legią kontrakt na tak długi okres. Świadczy to o tym, jakim klub darzy mnie zaufaniem - powiedział piłkarz.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze