Deschamps trenerem Francji do 2020 roku

Piłka nożna
Deschamps trenerem Francji do 2020 roku
fot. PAP/EPA

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Francji Didier Deschamps przedłużył kontrakt z tamtejszą federacją (FFF) do końca mistrzostw Europy w 2020 roku - poinformował szef związku Noel Le Graet. - Tę decyzję jednogłośnie poparł cały zarząd - podkreślił działacz.

Deschamps rozpoczął pracę z drużyną narodową latem 2012 roku, kiedy skończyła się umowa Laurenta Blanca. Obaj jako piłkarze wywalczyli w 1998 roku tytuł mistrzów świata, a Deschamps był wówczas kapitanem "Trójkolorowych".

 

Pod jego wodzą już jako szkoleniowca reprezentacja Francji dotarła do ćwierćfinału mundialu w Brazylii w 2014 roku i finału Euro 2016 przed własną publicznością, przegranym z Portugalią 0:1. Poprowadził także podopiecznych do awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji.

 

W sumie z drużyną narodową odniósł 43 zwycięstwa i jest pod tym względem rekordzistą we Francji. W latach 1976-84 Michel Hidalgo miał 41 wygranych.

 

10 listopada Francja zmierzy się w towarzyskim meczu z Walią w Saint-Denis, a cztery dni później - z Niemcami w Kolonii.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie