Sędziowie będą mieć przyzwolenie na pokazywanie żółtych i czerwonych kartek za niesportowe zachowanie trenerów i ich sztabów szkoleniowych. Pozwoli to obserwatorom zobaczyć i zrozumieć za co zostali ukarani podobnie jak piłkarze na boisku.

Trenerzy oraz członkowie sztabów będą karani za kopanie lub rzucanie butelek z wodą, opóźnianie wznowienia gry lub używanie agresywnego języka lub gestykulacji w kierunku arbitrów, drużyny przeciwnej lub kibiców. - Sędziowie obecnie mają przepis, aby ostrzec trenerów przed odesłaniem ich na trybuny jeżeli się nie uspokoją. Ważne jest, aby ten proces wizualizować, aby stał on się bardziej przejrzysty dla kibiców i obserwatorów. Pomoże im to zrozumieć problem z jakim na co dzień borykają się sędziowie, którzy dzięki temu zyskają więcej szacunku – powiedział Greg O'Rourke, głównodowodzący rozgrywkami A-League i W-League w Australii.

FIFA sprecyzuje zasady przyznawania żółtych i czerwonych kartek, których nadmiar będzie miał taki sam skutek dla trenerów i członków sztabów jak w przypadku piłkarzy, którzy są zmuszeni pauzować w następnych spotkaniach.

Inne przykłady karania czerwonymi kartkami to przemoc i agresywne zachowanie, opluwanie lub opuszczanie wyznaczonych stref i prowokacyjne zachowanie. Czy niedługo takiego przepisu doczekamy się w Europie?