Marciniak sędzią meczu Anglia - Niemcy na Wembley!

Piłka nożna
Marciniak sędzią meczu Anglia - Niemcy na Wembley!
fot. Cyfrasport

Szymon Marciniak dostąpił zaszczytu sędziowania meczu dwóch wielkich potęg na legendarnym stadionie. Polak poprowadzi bowiem towarzyskie starcie Anglików z Niemcami, które odbędzie się 10 listopada o godz. 20:00 na 90-tysięcznym Wembley. Ciekawostką jest fakt, że będzie to pierwsze spotkanie Anglii, w którym porządku przypilnuje system VAR.

Jeśli chodzi o sprawy sędziowskie, za mecz Anglia - Niemcy w całości będą odpowiedzialni Polacy. Sędzią głównym: Szymon Marciniak. Na liniach: Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Sędzią technicznym: Paweł Raczkowski. Za system VAR odpowiedzialni będą natomiast Paweł Gil i Marcin Borkowski.

Marciniak może podejść do tego meczu z dużą pewnością siebie, wszak w Lotto Ekstraklasie z VAR-em ma do czynienia na co dzień. W Anglii co prawda nie znalazł on jeszcze zastosowania, jednak spekuluje się, że to tylko kwestia czasu.

Starcie uczestników przyszłorocznego mundialu będzie dla Marciniaka trzecim wielkim meczem w tym sezonie. Wcześniej 36-latek prowadził dwa spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów: Feyenoord - Manchester City (0:4) oraz Real Madryt - Tottenham Hotspur (1:1). Dla kogo tym razem Polak okaże się szczęśliwy?

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie