Woicki w Kadziu Project: Zaufanie jest w życiu i w sporcie najważniejsze

Siatkówka

Najważniejszą rzeczą w życiu i sporcie jest zaufanie. Gdy czujesz zaufanie swojego pracodawcy, swojego szefa, to jest to najpiękniejsza rzecz, jaka może ci się przytrafić - mówi w kontekście selekcjonera reprezentacji Polski Paweł Woicki.

Widzisz jakiegoś Polaka, który byłby dobrym kandydatem na to gorące w ostatnich latach krzesło selekcjonera naszej reprezentacji?

Krzysiek Stelmach jest na pewno świetnym trenerem, zapomnianym trochę w reprezentacji. On był przecież przy niej długo. Teraz prowadzi pierwszoligową drużynę AZS Częstochowa. I według mnie nieważne jest czy trenerem będzie Polak, Chińczyk czy Amerykanin. Ważna jest koncepcja jaką chce ta reprezentacja grać i czy trener będzie w stanie tę koncepcję realizować.

Wiem, że jesteś zdystansowanym człowiekiem, jeśli chodzi o siatkówkę. Jesteś wiernym kibicem, ale naprawdę też koneserem. Gdy oglądasz już spotkanie, to tylko te wybrane mecze. Powiedz mi coś o koncepcji.

Najważniejszą rzeczą w życiu i sporcie jest zaufanie. Gdy czujesz zaufanie swojego pracodawcy, swojego szefa, to jest to najpiękniejsza rzecz, jaka może ci się przytrafić. To ważne, gdy trener daje jasny sygnał na kogo stawia, a kto ma być do pomocy. Nie jest więc ważne to na kogo stawia, ale to czy drużyna uwierzy w jego wizję.

Cała rozmowa z Pawłem Woickim w załączonym materiale wideo.

Łukasz Kadziewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze