Celtikowi Glasgow zajęło to 120 lat, Pogoń Szczecin uwinęła się w 11

Piłka nożna
Celtikowi Glasgow zajęło to 120 lat, Pogoń Szczecin uwinęła się w 11
fot. PAP

Jeżeli jesteś trenerem Pogoni Szczecin to jednego możesz być pewien, długo swojej posady nie utrzymasz. Przekonał się o tym każdy szkoleniowiec na przestrzeni ostatnich lat. Co ciekawe w ciągu ostatnich 11 lat "Portowców" prowadziło tylu trenerów, co Celtic Glasgow przez... 120 lat.

Zwolnienie Macieja Skorży raczej nie zadziwiło nawet najbardziej zagorzałych fanów tego szkoleniowca. Pogoń pod jego rządami grała fatalnie, zajmowała ostatnie miejsce w lidze. Zespól, który miał walczyć o czołówkę nie potrafił wygrać pojedynczego meczu. W związku z tym zarząd klubu, po rozmowach ze Skorżą zdecydował się rozwiązać z nim kontrakt. Był on 71. szkoleniowcem w historii drużyny ze Szczecina.

 

Zmiana na ławce trenerskiej w Pogoni to nie nowość. Od 2006 roku w klubie było ich aż 19. Niektórzy nie utrzymali się nawet miesiąc. Najdłuższy zaś okres panowania należy do Piotra Mandrysza, który sprawował te funkcję od 15 września 2008 roku do 16 sierpnia 2010. Przez 11 lat zespół prowadziło aż 19 trenerów.

 

Ekstraklasa ma to do siebie, że szkoleniowcy nigdy nie mogą być pewni swojej posady. Kilka słabszych meczów i umowa trenera traci swoją ważność.

 

Nieco inne podejście jest na wyspach, a mianowicie w Glasgow. Miejscowy Celtic również miał 19. menedżerów, ale w całej swojej historii. Pierwszy, legendarny szkoleniowiec, Willie Maley rządził przez 43 lata! Początek jego pracy to rok 1897, obecnie, 120 lat później zespół trenuje Brendan Rodgers.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze