Gerrard chwali Grabarę. "To bramkarz na najwyższym światowym poziomie"

Piłka nożna
Gerrard chwali Grabarę. "To bramkarz na najwyższym światowym poziomie"
fot. PAP

Trener juniorskiej drużyny "The Reds" Steven Gerrard nie mógł nachwalić się umiejętności Kamila Grabary, po wygranym meczu Liverpool F.C. U-19 - NK Maribor U-19 (4:1), w ramach UEFA Youth League. - Kamil jest bramkarzem na najwyższym światowym poziomie - powiedziała legenda 18-krotnych mistrzów Anglii.

Z początkiem roku Gerrard zakończył profesjonalną karierę piłkarską i wrócił z Los Angeles do klubu z Anfield, w którym we wrześniu objął drużynę U-19. Dwa tygodnie temu juniorzy "The Reds" mierzyli się na wyjeździe, w ramach młodzieżowej Ligi Mistrzów, ze słoweńskim NK Maribor. Co prawda to gospodarze otworzyli wynik, i to po błędzie Grabary, jednak później polski bramkarz parokrotnie ratował swój zespół przed stratą kolejnych goli, między innymi broniąc w 70. minucie rzut karny.
 
Pod wielkim wrażeniem byłego golkipera Ruchu Chorzów był Gerrard, który skomentował jego występ.
 
- Dziewięciu na dziesięciu bramkarzy żałowałoby swojej pomyłki i prawdopodobnie chciałoby za wszelką cenę ją naprawić, robiąc to w zły sposób. Kamil pokazał jednak duży spokój i doświadczenie, dzięki czemu uratował zespół w trzech lub czterech sytuacjach, w których m.in. obronił rzut karny. Byłem bardzo zadowolony z tego, jak zareagował na popełniony błąd. Myślę, że pokazał w ten sposób, iż jest bramkarzem na najwyższym światowym poziomie - powiedział 114-krotny reprezentant Anglii.
 
Poruszył on również kwestię błędu Grabary przy golu straconym przez jego podopiecznych.
 
- Grabara wychodzi do dośrodkowań i sprawia, że ich wyłapywanie wydaje się bardzo łatwe. Większość bramkarzy miałaby problem z takimi piłkami, natomiast on w bramce spisuje się bardzo dobrze. To był dla niego perfekcyjny występ i nawet biorąc pod uwagę wspomniany błąd, nie mam mu nic do zarzucenia - dodał Gerrard.
AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie