Liga Mistrzów: Pierwszy taki mecz Barcelony od pięciu lat!

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Pierwszy taki mecz Barcelony od pięciu lat!
fot. PAP

FC Barcelona z reguły nie ma problemów z przejściem fazy grupowej Ligi Mistrzów, lecz od czasu do czasu zdarzają się jej wpadki. Tak można nazwać wtorkowy bezbramkowy remis z Olympiakosem, który niesie za sobą inną historią. Po raz pierwszy od pięciu lat Katalończycy nie potrafili strzelić gola w rundzie grupowej!

Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2012/2013. Był to ostatni mecz fazy grupowej, kiedy to FC Barcelona miała już pewne pierwsze miejsce i niespecjalnie zależało jej na trzech punktach. Rywalem na Camp Nou była Benfica, która miała jeszcze szanse na zajęcie drugiego miejsca gwarantującego awans do kolejnej rundy. Ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

 

Podobnie jak we wtorek, kiedy Katalończycy mimo oddania aż 19-stu strzałów nie potrafili pokonać Silvio Proto. Tym samym Olympiakos dokonał tego, czego Benfica pięć lat temu - nie dał sobie wbić gola w fazie grupowej przeciwko Leo Messiemu i spółce. Na swoje nieszczęście ten punkt prawdopodobnie i tak nic nie da Grekom, gdyż do trzeciego Sportingu tracą trzy oczka i za trzy tygodnie zagrają z nimi w Lizbonie.

 

A FC Barcelona ma 10 punktów i o 3 oczka wyprzedza drugi Juventus.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze