Liga Mistrzów: Rosa przegrała po dogrywce

Koszykarze Rosy Radom przegrali w Atenach z AEK 92:96 po dogrywce w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów FIBA. To czwarta porażka zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego w grupie C.

Koszykarze Rosy dobrze rozpoczęli mecz. Lepiej operowali piłką w ataku, skutecznie kończyli akcje i w efekcie po pierwszej kwarcie prowadzili 20:13. Gospodarze mieli spore problemy z rozerwaniem szczelnej defensywy polskiego zespołu.

Druga kwarta miała podobny przebieg i goście utrzymali prowadzenie 43:36. Wciąż najlepiej punktującym w greckim zespole był rozgrywający Manny Harris (10 pkt). Z kolei najskuteczniejsi na parkiecie byli ukraiński skrzydłowy polskiego zespołu Igor Zajcew i amerykański rozgrywający Rosy Ryan Harrow (po 11 pkt).

W trzeciej odsłonie dystans między zespołami się utrzymywał i wydawało się, że Rosa jest blisko pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach. W czwartej kwarcie jednak obraz gry kompletnie się zmienił. Po kilku rzutach "za trzy" siedem minut przed końcową syreną po raz pierwszy na prowadzenie wyszli gospodarze.

Niespełna minutę przed końcem był remis 76:76. Świetną akcje przeprowadził Harrow i Rosa ponownie była bliżej wygranej. Doświadczonemu Serbowi Dusanowi Sakocie udało się jednak wyrównać i konsekwencji doprowadzić do dogrywki, gdyż ostatni atak radomian nie przyniósł powodzenia.

Kłopoty gości w dogrywce rozpoczęły się od celnego rzutu za trzy punkty Giannoulisa Larentzakisa (86:83). Chwilę później Delroy James wykorzystał trzy rzuty wolne i gracze trenera Kamińskiego mieli już sześć punktów straty. AEK nie oddał już prowadzenia do końca i z taką właśnie przewagą zakończył się mecz.

W 5. kolejce Rosa zagra we własnej hali z Banitem Bandirma z Damianem Kuligiem w składzie i trenerem Saso Filipovskim, który dwukrotnie (2015-16) zdobył mistrzostwo Polski ze Stelmetem BC Zielona Góra.

AEK Ateny - Rosa Radom 96:92 (13:20, 23:23, 17:18, 25:17, dogrywka 18:14).

Punkty:

AEK: Manny Harris 18, Dusan Sakota 18, Mike Green 15, Giannoulis Larentzakis 13, Dimitris Mavroeidis 10, Chinemelu Elonu 9, Delroy James 6, Vasilis Xanthopoulos 4, Kelsey Barlow 3, Edin Atic 0, Dimitrios Moraitis 0, Bandja Sy 0.
Rosa: Kevin Punter 23, Igor Zajcew 21, Ryan Harrow 15, Michał Sokołowski 13, Patrik Auda 9, Robert Witka 5, Jarosław Trojan 4, Maciej Bojanowski 2, Marcin Piechowicz 0, Filip Zegzuła 0.