Los Polaków rozstrzygnie się na Kremlu

Piłka nożna
Los Polaków rozstrzygnie się na Kremlu
fot. Cyfrasport

1 grudnia w Państwowym Pałacu Kremlowskim w Moskwie uczestnicy przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw świata, w tym Polska, poznają grupowych rywali. Losowaniu towarzyszyć będzie ceremonia prezentująca elementy rosyjskiej kultury.

Spektakl transmitowany będzie przez telewizje całego świata. Jego reżyserem jest Feliks Michajłow, autor pokazów przy okazji losowania grup kwalifikacyjnych mundialu, a także fazy grupowej tegorocznego Pucharu Konfederacji.

"Wybór Państwowego Pałacu Kremlowskiego na miejsce losowania wiele mówi o prestiżu wydarzenia, poziomie zaangażowania Rosji w turniej i chęci godnego powitania zespołów oraz kibiców z całego świata" - podkreślił Nikita Simonian, ambasador turnieju i legenda rosyjskiego futbolu, który będzie jednym z "asystentów" w trakcie samej procedury losowania grup.

W wybudowanym w 1961 roku obiekcie wystąpiło wiele światowej sławy artystów, m.in. Luciano Pavarotti, Eric Clapton, Whitney Houston, Elton John czy Sting. Zaplanowane na 1 grudnia przedstawienie będzie zatem wpisywać się w klimat i funkcję Pałacu.

"Trenerzy i kibice z zapartym tchem oczekiwać będą wiadomości, w jakiej grupie wylądują ich drużyny. Chciałbym życzyć wszystkim powodzenia" - dodał Simonian, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).

Hasłem przewodnim losowania jest "Where the stars align" - "tam, gdzie układają się gwiazdy". Ma to symbolizować nie tylko obecność znakomitych zespołów, ale też odkrycie "przeznaczenia" - drogi do najważniejszego piłkarskiego trofeum na świecie.

"Ten slogan idealnie oddaje znaczenie tej historycznej chwili. To bardzo ważny, kluczowy moment przygotowań do mistrzostw" - podkreślił przewodniczący komitetu organizacyjnego i wicepremier Rosji Witalij Mutko.

Polska będzie losowana z pierwszego koszyka, co oznacza, że w grupie nie trafi na czołowe zespoły, m.in. Brazylię, Argentynę czy Niemcy.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie