Nice 1 Liga: GKS Katowice ma prezesa!

Piłka nożna
Nice 1 Liga: GKS Katowice ma prezesa!
fot. Cyfrasport

Marcin Janicki został w czwartek prezesem GKS Katowice. Wybrała go rada nadzorcza tego wielosekcyjnego klubu, prowadzącego m.in. ekstraklasowe drużyny hokeistów i siatkarzy oraz pierwszoligowych piłkarzy.

GKS nie miał szefa od 13 września, kiedy po wyjazdowej porażce piłkarzy z Zagłębiem Sosnowiec 0:3 zrezygnował Wojciech Cygan.

 

Podał się do dymisji drugi raz w ciągu kilku miesięcy. Wcześniej zrezygnował w maju, ale wtedy rada nadzorcza klubu po kilku dniach wybrała go do zarządu ponownie. Tym razem rezygnacja okazała się już trwała.

 

30-letni Janicki od grudnia 2013 roku był wiceprezesem GKS. Większościowym udziałowcem wielosekcyjnego GKS jest samorząd Katowic (78,34 proc. akcji).

 

Piłkarze w poprzednim sezonie nie zdołali awansować do ekstraklasy. W efekcie wiosną pożegnał się z klubem trener Jerzy Brzęczek, a po zakończeniu rozgrywek jego miejsce zajął Piotr Mandrysz.

 

Obecny sezon zespół zaczął słabo. Z 15 meczów wygrał pięć, trzy zremisował, siedem przegrał i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Prowadzeni przez Piotra Gruszkę siatkarze są na trzeciej pozycji w elicie, a hokeiści – na czwartej.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze