Wymienione trzy tenisistki są już pewne zajęcia pierwszego miejsca w swoich grupach, które premiowane jest awansem do półfinału. Największą niespodziankę sprawiła 21-letnia Barty, która pokonała w pierwszej części zmagań byłą liderkę rankingu WTA Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber oraz Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową.

 

Tenisistka, która uzupełni skład półfinalistek zostanie wyłoniona w piątek. Francuzka Kristina Mladenovic zmierzy się wówczas z Niemką Julią Goerges. Pierwsza z nich ma na koncie porażkę, a druga zwycięstwo. Trzecia w tej grupie - Słowaczka Magdalena Rybarikova - wygrała jedno ze swoich dwóch spotkań.

 

W turnieju bierze udział jedna Polka. Deblistka Alicja Rosolska wraz z Anną Smith przegrały w środę swój pierwszy pojedynek. Czeka je jeszcze pojedynek z innym chińskim deblem - Qianhui Tang i Xinyu Jiang. Najlepszy duet z tego grona oraz para, która zajmie pierwsze miejsce w drugiej grupie, zmierzą się w finale.

 

W turnieju bierze udział 12 singlistek w czterech grupach i sześć debli. Są to zawodniczki z bezpośredniego zaplecza światowej czołówki. Osiem najlepszych tenisistek tego roku w minionym tygodniu walczyło w kończącej sezon imprezie masters - WTA Finals. W Singapurze triumfowała Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.