Zgrupowanie skoczków odwołane! Co z konkursem PŚ w Wiśle?

Inne
Zgrupowanie skoczków odwołane! Co z konkursem PŚ w Wiśle?
fot. PAP

Zgrupowanie polskiej reprezentacji skoczków narciarskich, które miało się rozpocząć 7 listopada w Wiśle, nie dojdzie do skutku. "Głównym naszym wrogiem – jeśli można to tak nazwać – jest pogoda, która jest trudna do przewidzenia – przyznał wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.

Według zapewnień Wąsowicza w przyszłym tygodniu rozpocznie się rozkładanie śniegu na skoczni w Wiśle-Malince, gdzie w dniach 17-19 listopada odbędą się inauguracyjne zawody Pucharu Świata. Wąsowicz poinformował też, że z powodu warunków atmosferycznych nie będzie tam zgrupowania polskiej reprezentacji skoczków narciarskich. Miało się rozpocząć 7 listopada.

"Głównym naszym wrogiem - jeśli można to tak nazwać - jest pogoda, która jest trudna do przewidzenia. Jednak pod koniec przyszłego tygodnia, bez względu na święto narodowe, rozpoczynamy rozścielanie śniegu. W razie deszczu będziemy go przykrywać. Obiekt udostępnimy na trzy dni przez zawodami" - powiedział w czwartek Wąsowicz.

Według jego oceny wyprodukowano do tej pory 80 procent potrzebnego śniegu. Oczywiście dalej będzie trwać jego produkcja. Ten, który już jest zgromadzony jest w niecce skoczni, w tzw. przejściu. W tamtym miejscu, o tej porze roku nie dochodzi słońce.

"Nie mamy innych problemów. Jedyna walka to z pogodą, ilością śniegu" - dodał przedstawiciel PZN.

Przypomniał, że od dłuższego czasu nie ma biletów na zawody.

"W konkursie indywidualnym wystartuje 12 Polaków. Dziś sprawdzałem to i mogę powiedzieć, że do tej pory, do zawodów zgłosili się skoczkowie z 18 państw, w sumie 79 zawodników" - powiedział Wąsowicz.

Program zawodów PŚ:

17 listopada, piątek

18.00 – kwalifikacje

18 listopada, sobota

16.00 – pierwsza seria oraz finałowa konkursu drużynowego

19 listopada, niedziela

15.00 – pierwsza seria konkursowa oraz finałowa konkursu indywidualnego.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze