Prezes Austriackiego Związku Narciarskiego Peter Schroecksnadel uważa, że Hirscher rozpoczął zbyt wcześnie po kontuzji przygotowania do sezon. - To był błąd z jego strony. Nie dziwię się jednak. Tak bardzo chciał wystąpić w inaugurujących zawodach - powiedział.

 

Alpejczyk przy większym wysiłku odczuwa ból w okolicach złamania. - Kość nie jest jeszcze wystarczająco stabilna - uważa Hirscher, który po igrzyskach w Pjongczangu, gdzie zamierza stanąć na najwyższym stopniu podium, chce wziąć rozbrat ze sportem.

 

Austriak uznany został w plebiscycie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich (ANOC) za najlepszego sportowca Starego Kontynentu w 2017 roku. Wśród kobiet triumfowała utytułowana szwedzka pływaczka Sarah Sjoestroem.

 

Wcześniej Hirscher już po raz czwarty wygrał plebiscyt Austriackiego Klubu Dziennikarzy Sportowych na najlepszego sportowca w tym kraju, zrównując się pod względem liczby zwycięstw z inną alpejską znakomitością Hermannem Maierem. Miano najlepszej przypadło snowboardzistce Annie Gasser.