Lechia Gdańsk przechyliła szalę zwycięstwa w dogrywce. Flavio bohaterem!

Piątkowe derby Trójmiasta kibice Arki Gdynia i Lechii Gdańsk zapamiętają na długo! Przez 94 minuty na tablicy wyświetlał się wynik 0:0, jednak w przedostatniej minucie doliczonego czasu gry Flavio Paixao doprowadził kibiców "Biało-Zielonych" do euforii! Lechia rzutem na taśmę wygrała 1:0 - cóż za dramaturgia!

Ta konfrontacja stała jednak na słabym poziomie, a rywalizację zdominowały cechy wolicjonalne. Początek mógł napawać nadzieją, że będzie to dobre futbolowe widowisko, bo w 5. minucie po zagraniu z prawej strony Pawła Stolarskiego Milos Krasic trafił z dwóch metrów w Pavelsa Steinborsa.

Później na boisku więcej było jednak przepychanek, fauli i walki wręcz niż gry w piłkę. W dodatku zawodnicy obu drużyn swoją taktykę oparli o długie podania, zatem piłka latała z jednej strony boiska na drugą i składnych akcji było jak na lekarstwo.

W pierwszej połowie goście, którzy posiadali optyczną przewagę, jeszcze raz zagrozili bramce rywali. W 36. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Rafała Wolskiego Błażej Augustyn posłał z bliska piłkę obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego uderzenia z dystansu Dawida Sołdeckiego, a później obie drużyny wróciły do taktyki z pierwszych 45 minut.

Przerywnik miał miejsce w 62. minucie, kiedy z rzutu wolnego z blisko 30 metrów ładnie przymierzył Wolski, ale Steinbors popisał się skuteczną interwencją. W 68. minucie Wolski ponownie został sfaulowany i ponownie egzekwował rzut wolny, po którym piłkę w bramce Arki umieścił głową najlepszy snajper Lechii Marco Paixao.

Euforia w zespole gości nie trwała jednak długo, bowiem po wideoweryfikacji sędzia Daniel Stefański gola nie uznał - portugalski napastnik był na pozycji spalonej. Rozdrażnieni gdańszczanie przeprowadzili od razu składną akcję, w finale której Wolski zagrał do Krasica, ale uderzenie Serba obronił łotewski golkiper gospodarzy.

Z kolei w 82. minucie po tradycyjnym długim zagraniu Augustyna i błędzie Michała Marcjanika przed szansą stanął Marco Paixao, ale z 17 metrów strzelił obok słupka.

Wszystko wskazywało, że derby zakończą się bezbramkowym remisem. Ze względu na liczne przerwy arbiter przedłużył jednak spotkanie o sześć minut i tuż przed końcem doliczonego czasu po centrze z prawej strony Krasica Flavio Paixao skuteczną główką z siedmiu metrów, pomimo asysty gdyńskich obrońców, zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka: Paixao 90+5

Żółte kartki: Rafał Siemaszko, Marcus Vinicius, Michał Nalepa, Adam Marciniak - Paweł Stolarski, Rafał Wolski, Grzegorz Wojtkowiak.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Adam Danch, Adam Marciniak - Patryk Kun (79. Ruben Jurado), Dawid Sołdecki, Michał Nalepa, Mateusz Szwoch, Marcus Vinicius (59. Luka Zarandia) - Rafał Siemaszko (46. Grzegorz Piesio).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski (73. Mato Milos), Grzegorz Wojtkowiak, Błażej Augustyn, Joao Nunes - Flavio Paixao, Simeon Sławczew, Daniel Łukasik, Milos Krasic, Rafał Wolski (88. Romario Balde) - Marco Paixao.

Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji z Derbów Trójmiasta. Dobrej nocy od redakcji portalu Polsatsport.pl!

Fatalna passa derbowa Arki nadal trwa. Gdynianie nie mogą pokonać Lechii od listopada 2007 roku. To druga porażka ligowa z rzędu dla Żółto-Niebieskich, a odbicie od dna dla piłkarzy Owena.

Dramat piłkarzy trenera Ojrzyńskiego. Dzielnie broniący dziś Steinbors nie miał jednak szans przy precyzyjnym strzale F. Paixao z 95. minuty.

Koniec meczu w Gdyni! Rzutem na taśmę w Derbach Trójmiasta wygrała Lechia.

Gol dla Lechii w doliczonym czasie! Dobra wrzutka Krasicia ląduje na głowie F. Paixao i Steinbors w końcu skapitulował!

Powalony na ziemię M. Paixao. Zbozień zaatakował go niczym zapaśnik. Mało dziś piłki nożnej, sporo sportów walki.

Zmieniony Wolski wygląda na załamanego. Prawdopodobnie chodzi o jakiś uraz.

Aż 6 minut do regulaminowych dziewięćdziesięciu doliczył sędzia Stefański!

Mamy małą przerwę w grze. Ucierpiał Zbozień.

Romario zastąpił właśnie na placu gry najlepszego dziś w składzie gości Wolskiego.

Kolejna awantura na boisku! Zaczęło się od zupełnie niegroźnie wyglądającego faulu Marciniaka, który skoczył po nim do gardła Wojtkowiakowi. Obaj panowie ukarani solidarnie żółtymi kartkami.

Dobrze obrócił się z rywalem na plecach Jurado, ale jego strzał z dystansu zdecydowanie nie mógł zagrozić Kuciakowi.

Groźnie uderzał M. Paixao! Z rywalem na plecach posłał piłkę zza pola karnego tuż obok lewego słupka bramki gospodarzy. Zabrakło niewiele.

Jakąś karteczkę z uwagami dostał teraz Piesio. Jest wyraźnie niezadowolony z jej treści. Przełożyło się to na fatalny strzał z dystansu.

Kuna zastępuje na placu gry Ruben Jurado.

Żółte kartki dla Wolskiego i Nalepy, którzy mieli sobie do powiedzenia trochę za dużo. Wyłapał to jednak sędzia Stefański.

Dokładnie 14.113 kibiców na stadionie w Gdyni. To najlepszy wynik Arkowców w tym sezonie pod względem frekwencji.

Zmiana w Lechii. Za Stolarskiego melduje się na boisku Mato Milos.

Świetnie wyprowadził kontrę Lechii Wolski, ale po jego podaniu piłkę wprost w Steinborsa uderzył Krasić. Bardzo dobrze dysponowany jest w drugiej połowie reprezentant Polski.

Nie ma bramki! VAR ratuje Arkę! Paixao strzelał z pozycji spalonej.

Powtórki pokazują, że Portugalczyk mógł być na minimalnym spalonym! Sędzia czeka na technologiczną pomoc VAR-u.

Gol dla Lechii! Po wrzutce z wolnego Wolskiego piłka idealnie wylądowała na głowie M. Paixao, który wyprowadza gości na prowadzenie!

Trzeci raz szarżuje Wolski i kolejny faul. Winowajcą tym razem Zarandia.

Na boisku leży Piesio. Został przypadkowo kopnięty w twarz przez Krasicia.

Odpowiada Arka. Wrzucał Piesio, ale jego dośrodkowanie było tak głębokie, że niewiele minęło prawy słupek bramki Kuciaka.

Świetny strzał Wolskiego z wolnego i jeszcze lepsza interwencja Steinborsa, który jest dzisiaj bardzo pewnym punktem Arki! Drugi celny strzał Lechii w tym meczu.

Kapitalnie radzi sobie z rywalami Wolski. Jego drybling znów zatrzymany faulem, tym razem Nalepy. Wolny na 25. metrze.

Druga zmiana w ekipie trenera Ojrzyńskiego. Mało widocznego dziś Da Silvę zmienia Gruzin Luka Zarandia.

Żmudnie konstruowana akcja gości zakończyła się... na zagraniu ręką Krasicia. Nienajlepsze przyjęcie pomocnika Lechii i mamy rzut wolny dla Arki.

Świetnie przedzierał się Wolski, ale został zatrzymany nieprzepisowo przez Kuna. Wolny dla lechistów nie zakończył się jednak żadnym zagrożeniem.

Niecelne zagranie Krasicia na własnej połowie. Piłkę przejmuje Da Silva, ale strzał na bramkę Kuciaka został zablokowany.

Kiepskie wybicia Szwocha zakończone... perfekcyjnym zagraniem niemal na "sam na sam" do F. Paixao. Czujny jednak był Steinbors, który wyszedł w porę z bramki.

Sołdecki próbował teraz strzału z 25. metra, ale futbolówka pofrunęła zdecydowanie ponad poprzeczką bramki Lechii.

Długa piłka na Kuna, ale piłkarz trenera Ojrzyńskiego sprytnie zablokowany został przez Augustyna i nie doszedł do piłki.

Piesio zameldował się na boisku odepchnięciem z łokcia Stolarskiego. Wolny dla gości.

Mocno chcieli zacząć drugą połowę Arkowcy. Strzał z ostrego kąta Kuna minął jednak dłuższy słupek bramki Kuciaka.

W drugiej połowie, za Rafała Siemaszkę, zobaczymy na boisku Grzegorza Piesio. To jedyna zmiana w przerwie.

Koniec pierwszej połowy! Duża intensywność, kilka przyzwoitych okazji, ale mało gry w piłkę. Najlepszym podsumowaniem niech będzie ilość celnych strzałów, w których mamy remis 1-1.

Wracamy do Gdyni za 15 minut. Pozostaje mieć nadzieję, że w drugiej połowie tyle samo, co walki, będziemy mieli też emocji i piłkarskiej jakości.

Kontra Arki zablokowana dzięki faulowi Łukasika na Kunie w środkowej strefie.

Znów aktywny boczny obrońca Żółto-Niebieskich. Po jego wrzutce piłkę pewnie chwyta jednak Kuciak.

Dobrze wyprowadzona akcja Arki. Ruszył prawą stroną Zbozień, ale mamy tylko aut dla Arki.

Rożny dla przyjezdnych po zablokowaniu dośrodkowania F. Paixao. W dobrej sytuacji znalazł się po stałym fragmencie Krasić, ale jego uderzenie jest zablokowane.

Znów gorąco w Gdyni. Piłki Wolskiemu nie chciał oddać Sołdecki. Sędzia zmienił decyzję w sprawie autu.

Żółta karta dla Da Silvy. Łokciem w walce o pozycję potraktował Sławczewa.

Źle przyjął piłkę Wolski i nic z tego wolnego dla piłkarzy Owena już nie będzie.

Dobrze utrzymuje się przy piłce Krasić. Nie radzi z nim sobie Sołdecki i mamy rzut wolny.

Przenosimy się na połowę zdobywców Pucharu Polski! Po dośrodkowaniu z wolnego Wolskiego w kapitalnej sytuacji pudłuje Augustyn! Wystarczyło dołożyć lewą nogę!

Techniczną wrzutkę Szwocha na krótszy słupek wybijają obrońcy Biało-Zielonych.

Augustyn agresywnie wchodzi teraz w Kuna na lewej flance i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

Arka dobrze broni przy stałym fragmencie gry i, podobnie jak lechiści, wybija piłkę czym dalej od bramki.

Po wrzutce F. Paixao kiepsko łapie piłkę Steinbors. Futbolówka wyleciała mu z rąk i opuściła boisko. Rożny.

Nic z tego stałego fragmentu Arce się nie udało, Lechia oddaliła niebezpieczeństwo dalekim wybiciem.

Wolny dla Arki po dośrodkowaniu i zablokowaniu go ręką przez Stolarskiego. Bez drugiej żółtej dla obrońcy Lechii.

Dobra piłka Kuna zagraną do Siemaszki głową. Napastnik znalazł się jednak na wyraźnym spalonym. Gdyby nie to stanąłby oko w oko z Kuciakiem.

Niesłusznie odgwizdany teraz spalony F. Paixao.

Kiepski moment meczu w Gdyni. Obie ekipy nie potrafią utrzymać się dłużej przy piłce.

Odżyła nieco Arka. Gdynianie od kilku minut są na połowie Lechii. Nic wielkiego z tego jednak nie wynika.

Po groźnej wrzutce w pole karne na ziemię padł Kun. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu Nunesa, choć ten potrącił w tej sytuacji swojego rywala.

Kolejne starcie Stolarskiego i Siemaszki, tym razem podczas walki w powietrzu. Według sędziego napastnik Arki faulował w tej sytuacji.

Ostre spięcie Siemaszki i Stolarskiego, którzy walczyli o piłkę po rzucie wolnym dla Arki. Sędzia studzi jednak derbowe emocje dając obu panom żółte kartki.

Faulowany w środkowej strefie boiska jest Siemaszko i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

Wrzucał w pole karne z autu Nunes, ale Arka wybija piłkę jak najdalej od pola karnego.

Jak na razie Arka ma spory problem z utrzymaniem się przy piłce.

Kontrę próbowała wyprowadzić Lechia, ale oczekujący na podanie Wolskiego Paixao znalazł się na spalonym.

Świetna akcja Stolarskiego, który dośrodkowywał w pole karne. Strzał Krasicia z bliskiej odległości obronił jednak Steinbors.

Winowajcą w tej sytuacji był Augustyn, którego napomniał już arbiter Stefański.

Gorąco od samego początku! Na boisku leży Kun, który został kopnięty piłką w twarz. Mamy przerwę w grze.

Dzisiejsze zawody poprowadzi Daniel Stefański. Za VAR odpowiedzialny jest Szymon Marciniak.

Zaczniemy od zaprezentowania składów, w jakich rozpoczną mecz obie drużyny.

Witamy w relacji na żywo z derbów Trójmiasta!