Pjongczang 2018: Ile medali chcą zdobyć Norwegowie?

Inne
Pjongczang 2018: Ile medali chcą zdobyć Norwegowie?
fot. PAP

Norweskie centrum sportu wyczynowego Olympiatoppen przedstawiło cel na zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu, które odbędą się w dniach 9-25 lutego. Jest nim 30 medali, w tym co najmniej 10 złotych i miejsce w pierwszej trójce w klasyfikacji narodowej.

Plan ten został nazwany przez media „bardzo wyśrubowanym” ponieważ jeszcze nigdy w historii norwescy sportowcy nie zdobyli aż tylu medali podczas zimowej olimpiady. Najwięcej, po 26, Norwegia wywalczyła przed czterema laty w Soczi i w Lillehammer w 1994 roku.
 
„Nasz cel z 30 krążkami może wydawać się nieprawdopodobny i pompatyczny, lecz taki właśnie jest stan norweskiego sportu i ta liczba medali jest w naszym zasięgu. Zagraniczni eksperci przewidują nawet 34. W Soczi zdobyliśmy aż 11 złotych medali i zajęliśmy drugie miejsce za Rosja w klasyfikacji narodowej. Uważamy, że od tamtych igrzysk jeszcze się rozwinęliśmy” - powiedział dyrektor Olympiatoppen Tore Oevreboe.
 
Jak dodał: "10 złotych medali jest założeniem minimum: stać nas na przynajmniej 12”.
 
We wszystkich zimowych olimpiadach norwescy sportowcy zdobyli w sumie 329 medali, w tym 118 złotych, 111 srebrnych i 100 brązowych.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze