PŚ w kolarstwie torowym: świetny wynik drużyny mężczyzn

Polscy kolarze torowi uzyskali drugi wynik eliminacji w wyścigu na 4 km – 3.59,729 – w zawodach Pucharu Świata w Pruszkowie. Biało-Czerwoni po raz drugi w historii złamali granicę czterech minut.

Podopieczni trenera Jacka Kasprzaka jechali w składzie: Alan Banaszek, Szymon Sajnok, Bartosz Rudyk i Daniel Staniszewski. Najszybciej 16 okrążeń toru pokonali Włosi – 3.58,784.

W pierwszej rundzie Polacy zmierzą się z trzecimi w eliminacjach Niemcami (4.00,228).

Rekord Polski w tej konkurencji należy do drużyny niemal w tym samym składzie (Banaszek, Sajnok, Rudyk, Szymon Krawczyk), wynosi 3.58,523 i został ustanowiony dwa tygodnie temu podczas mistrzostw Europy w Berlinie. Polacy zajęli w tej imprezie szóste miejsce.