Sedlar: Nabraliśmy pewności siebie

Piłka nożna
Sedlar: Nabraliśmy pewności siebie
fot. PAP

Niedzielny wyjazdowy mecz z sąsiadem w tabeli Bruk-Betem Termaliką będzie dla piłkarzy Piasta Gliwice trudny, bo oba zespoły bardzo potrzebują punktów – uważa obrońca gliwiczan Aleksandar Sedlar.

Serb przez poprzednich szkoleniowców był ustawiany jako obrońca, Waldemar Fornalik "przekwalifikował" go na defensywnego pomocnika.

 

- To nie jest dla mnie zupełnie nowa pozycja, grałem tak 7-8 lat temu. Cały czas przede wszystkim czuję się odpowiedzialny za grę obronną – powiedział Sedlar, jeden z „pewniaków” w składzie Piasta.

 

Podkreślił, że rozumie polskie polecenia trenera, jednak wciąż ma kłopoty z mówieniem w tym języku.

 

- Ale robię postępy. Myślę też, że jesteśmy coraz lepszym zespołem i z meczu na mecz będziemy się jeszcze poprawiać. Nabraliśmy pewności siebie. Ciągle bardzo potrzebujemy punktów. Dlatego tak ważny w tym momencie jest niedzielny pojedynek z rywalem, który jest w podobnej sytuacji. Nieciecza ma miły stadion i dobrze broniącą drużynę” – dodał serbski obrońca.

 

Przyznał, że nie wie, dlaczego początek sezonu był tak słaby w wykonaniu gliwiczan.

 

- Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Pracujemy bardzo ciężko na każdym treningu. Taki jest po prostu futbol – czasem wygrywasz, czasem przegrywasz. Ale wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej – stwierdził.

 

Trener Piasta Fornalik podkreślił, że ostatnie dwa dobre mecze jego zespołu (remis w Lubinie z Zagłębiem 2:2 i wygrana u siebie z płocką Wisłą 2:1) dały zawodnikom dodatkową energię do pracy.

 

- Atmosfera do pracy jest bardzo dobra, widzę chęć do doskonalenia się. Wyniki dodają energii i wiary w to, co się robi. Gramy z sąsiadem w tabeli, zrobimy wszystko, by dopisać sobie punkty i piąć się w tabeli. To jest bardzo istotne – powiedział szkoleniowiec.

 

Niedzielny pojedynek zakończy czteromeczową karę bramkarza Jakuba Szmatuły po czerwonej kartce.

 

- Był naszym bramkarzem numer jeden do czasu zawieszenia. O tym, czy wróci do składu zadecydujemy po reprezentacyjnej przerwie, przed kolejnym spotkaniem. Pracował z zespołem, jest doświadczonym graczem i nie sądzę, aby ta pauza miała jakiś wpływ na jego dyspozycję – zauważył Fornalik.

 

Szmatułę zastępuje słowacki golkiper Dobrivoj Rusov.

 

Trener Piasta podkreślił, że najbliższy rywal gra bardzo agresywnie, dużo biega i ma w składzie ogranych w ekstraklasie piłkarzy.

 

- Dlatego na miejsce w tabeli nie ma co patrzeć, bo to bywa złudne – zaznaczył.

 

Przed niedzielnym meczem oba zespoły mają po 13 punktów. Piast zajmuje w tabeli 14. miejsce, Bruk-Bet jest 13.

 

W środę gliwiczanie – tak jak podczas poprzedniej przerwy dla reprezentacji – pojadą na kilkudniowe zgrupowanie do Rybnika.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze