WTA Elite Trophy: Druga porażka Rosolskiej w deblu

Tenisistki Alicja Rosolska i Anna Smith przegrały z reprezentantkami gospodarzy Xinyu Jiang i Qianhui Tang 3:6, 6:4, 6-10 w drugim meczu debla turnieju WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai. Polsko-brytyjski duet stracił szansę na awans do finału.

W środę Rosolska i Smith uległy innym Chinkom Jing-Jing Lu i Shuai Zhang 3:6, 1:6. Dwie azjatyckie pary rozstrzygną między sobą awans do finału z grupy B.

W piątek stawkę półfinalistek singla uzupełniła Niemka Julia Goerges, która pokonała najwyżej rozstawioną w tej imprezie Francuzkę Kristinę Mladenovic 6:2, 7:6 (7-4). Wcześniej miejsce w najlepszej czwórce zapewniły sobie Amerykanka CoCo Vandeweghe, Australijka Ashleigh Barty oraz Łotyszka Anastasija Sevastova.

W turnieju WTA Elite Trophy, nazywanym "małym mastersem", bierze udział 12 singlistek i sześć debli. Są to zawodniczki z bezpośredniego zaplecza światowej czołówki.

Osiem najlepszych tenisistek tego roku w minionym tygodniu walczyło w kończącej sezon imprezie masters - WTA Finals. W Singapurze triumfowała Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.