Alcacer dał Barcelonie zwycięstwo nad Sevillą w hicie La Liga!

Paco Alcacer został bohaterem Barcelony w hitowym meczu 11. kolejki La Liga z Sevillą. Hiszpan dwa razy wpisał się na listę strzelców i dał Blaugranie zwycięstwo 2:1.

Już w pierwszych dziesięciu minutach spotkania Barcelona stworzyła sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Swoje szanse mieli Lionel Messi, Luis Suarez, czy Sergio Busquets.  W końcu gospodarzom udało się sforsować defensywę rywala. W 23. minucie Escudero popełnił fatalny błąd. Źle podał do swojego bramkarza i Paco Alcacer wykorzystał to umieszczając piłkę w siatce.

Sevilla dzielnie walczyła i stwarzała zagrożenie szczególnie za sprawą Muriela. Po godzinie gry goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Po centrze z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Guido Pizarro i wpisał się na listę strzelców. To trafienie podrażniło gospodarzy. Po chwili Gerard Pique potężnie huknął sprzed pola karnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Zwycięstwo Barcelonie dał zdobywca pierwszej bramki Alcacer. Wykorzystał on dośrodkowanie Ivana Rakiticia i pewnym strzałem  strzelił drugiego gola w tym meczu. Gospodarze mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie prowadzenia, ale wynik już się nie zmienił.

Barca ma bardzo komfortową sytuację w tabeli. Jest liderem i nad drugą Valencią ma 4 punkty przewagi, a nad głównym rywalem w walce o tytuł, Realem Madryt, aż 11! Sevilla jest piąta i do sobotniego rywala traci 12 oczek.

FC Barcelona – Sevilla 2:1 (1:0)