Bartoszek: Maksymalna koncentracja

Piłka nożna
Bartoszek: Maksymalna koncentracja
fot. PAP

Niedzielny mecz 15. kolejki ekstraklasy pomiędzy Bruk-Betem Termaliką Nieciecza i Piastem Gliwice będzie miał istotne znacznie dla układu tabeli w jej dolnych rejonach. "Musimy być maksymalnie skoncentrowani" – uważa trener gospodarzy Maciej Bartoszek.

Bruk-Bet i Piast zgromadziły do tej pory po trzynaście punktów i zajmują miejsca tuż nad strefą spadkową. O takich spotkaniach mówi się, że ich wartość jest podwójna, bo wygrywając odbiera się jednocześnie punkty najgroźniejszemu rywalowi. Z wagi tego meczu zdaje sobie sprawę Bartoszek.

 

"Moi piłkarze muszą być maksymalnie skoncentrowani i zmotywowani, bo interesuje nas tylko zwycięstwo" – podkreślił.

 

Bartoszek pracę w Niecieczy, po dymisji Mariusza Rumaka, rozpoczął 20 września. Prowadził zespół z Małopolski w pięciu ligowych spotkaniach, w których wywalczył osiem punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka). Z ostatnich dwóch wyjazdów do Szczecina i Krakowa przywiózł cztery.

 

"Średnia zdobywanych przez nas punktów jest dobra i jeśli ta tendencja się utrzyma, to na pewno zdołamy uplasować się w środku tabeli na koniec sezonu" – uważa szkoleniowiec, który jest optymistą przed niedzielną konfrontacją. "Nie ma żadnych nowych urazów, a zawodnicy wyglądają dobrze pod względem motorycznym, co mnie cieszy" – dodał.

 

Spotkanie to będzie miało wyjątkowy charakter dla Bartosza Szeligi. Latem przeszedł on do Bruk-Betu z Piasta, gdzie spędził cztery i pół roku.

 

"Takie mecze są przyjemne, bo można się spotkać ze znajomymi, z którymi grało się kiedyś wspólnie, ale sentyment trwa tylko do pierwszego gwizdka. Na boisku każdy robi swoje i nie ma przyjaciół. Dopiero po zakończeniu gry można sobie przybić 'piątkę'. Piast przyjedzie tu po zwycięstwo, ale nie będzie miał łatwo. To była zawsze drużyna walcząca do ostatniego gwizdka; mam nadzieję, że znajdziemy na nią sposób" – powiedział Szeliga.

 

W spotkaniu z Piastem nie będą mogli zagrać: Vladislavs Gutkovskis, Przemysław Szarek, Akos Kecskec, Gabriel Iancu i Bartłomiej Smuczyński, którzy przechodzą rehabilitację po kontuzjach.

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze