Kwiatkowski szósty w kryterium w Saitamie

Michał Kwiatkowski uplasował się na szóstej pozycji w kryterium kolarskim w japońskiej Saitamie. Zwyciężył Brytyjczyk Mark Cavendish, najszybszy z 21-osobowej czołówki. Drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci gospodarzy Fumiyuki Beppu i Yusuke Hatanaka.

Były to drugie i ostatnie zawody promujące Tour de France na Dalekim Wschodzie. 29 października bohaterowie lipcowej „Wielkiej Pętli” ścigali się w kryterium w Szanghaju, gdzie triumfował czterokrotny zwycięzca największego wyścigu kolarskiego Chris Froome. W sobotę Brytyjczyk był 34., mijając linię mety tuż za swoim polskim kolegą z grupy Sky Michałem Gołasiem.

Zawodnicy Sky polecieli do Azji bezpośrednio z Manchesteru, gdzie uczestniczyli w krótkim zgrupowaniu oraz w gali podsumowującej sezon. Kwiatkowski odebrał podczas tej uroczystości dwie nagrody - dla najbardziej popularnego kolarza Sky wśród kibiców oraz za najbardziej efektowne zwycięstwo - w klasyku Mediolan-San Remo.