Porażka Chisory! Tytuł mistrza Europy nie dla Brytyjczyka

Sporty walki

Starcie Derecka Chisory (26-8, 18 KO) z Agitem Kabayelem (17-0, 12 KO) miało wypromować galę w Monako, mimo że stawką nie było mistrzostwo świata. Dwóch ciężkich stoczyło jednak ciekawy pojedynek, w którym górą na punkty był niepokonany reprezentant Niemiec, który obronił pas EBU.

Dereck Chisora próbował po raz kolejny zdobyć tytuł mistrza Europy, jednak raz jeszcze nieskutecznie. Agit Kabayel doskonale bronił się przed Brytyjczykiem i kilkukrotnie zyskiwał przewagę w wyrównanym pojedynku. Młody i wysoki reprezentant Niemiec skutecznie boksował i nie pozwalał się mocno trafić potężnie wyglądającemu Chisorze. Kluczowa była runda ostatnia, podczas której Kabayel się wybronił i utrzymał minimalne prowadzenie na punkty.
 
Michael Buffer odczytał werdykt, który był na korzyść Kabayela. Sędziowie byli niejednomyślni, punktując 114:114, 115:113, 115:114 dla 25-latka, który obronił pas EBU.
 
Walka Jamiego McDonnella (29-2-1, 13 KO, 1 NC) z Liborio Solisem (25-5-1, 11 KO, 1 NC), której stawką był pas WBA w wadze koguciej został przerwany w trzeciej rundzie po tym, jak zawodnicy zderzyli się głowami i zalali krwią. Był to rewanż za zeszłoroczny pojedynek, w którym na punkty zwyciężył Brytyjczyk, więc pas został u niego.
 
Scott Quigg (34-1-2, 25 KO) pokonał Olega Yefimovycha (29-3-1, 16 KO) w oficjalnym eliminatorze WBA wagi piórkowej.
 
Skróty z gali w Monako w załączonych materiałach wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze