Sromotna porażka z OpTic Gaming w pierwszej rundzie fazy pucharowej sprawiła, że biało-czerwoni spadli do drabinki przegranych turnieju. Graczom AGO Gaming całkowicie skończył się więc margines błędu, który mogli wykorzystać w Bukareszcie. Jeśli więc spółka Dominika ‘GruBego’ Świderskiego przegra kolejny pojedynek z Teamem EnVyUs, będzie musiała pożegnać się z turniejem, a droga na Majora w Bostonie zostanie przed nią zamknięta. W przypadku wygranej Polacy pozostaną natomiast w grze i spróbują swoich sił w ponownej potyczce z OpTic.

Mecz z Francuzami rozpocznie się w niedzielę o 9:00. Rozegrany zostanie w systemie BO3. Biorąc pod uwagę rezultat grupowej batalii obu zespołów, działa to na korzyść formacji znad Wisły. Przypomnijmy bowiem, że w formacie BO1 ekipa Damiana ‘furlana’ Kisłowskiego poległa z EnVyUs, notując niekorzystny wynik 7:16.

9:00 – AGO Gaming vs Team EnVyUs – BO3

Pierwszym składem, który wywalczył miejsce w zamkniętych kwalifikacjach na Majora, jest Space Soldiers. W grze o ostatniego slota – oprócz AGO i EnVyUs – pozostała jeszcze europejska mieszanka wybuchowa z OpTic.