UFC 217: Walka Polaka odwołana

Sporty walki
UFC 217: Walka Polaka odwołana
fot. YouTube

Michał Oleksiejczuk (12-2, 8 KO, 1 Sub) nie wystąpi sobotnio-niedzielnej nocy na gali UFC 217 w Nowym Jorku. Rywal Polaka Ion Cutelaba (13-3, 10 KO, 1 Sub) potencjalnie naruszył przepisy polityki antydopingowej UFC i został usunięty z rozpiski gali w Madison Square Garden.

Urodzony w mołdawskim Kiszyniowie Cutelaba to barwna postać, a w półświatku sportów walki znany jest głównie dzięki image'owi, który prezentuje na ważeniu, gdy wciela się w bohatera komiksów Hulka. W UFC stoczył już kilka ciekawych pojedynków: przegrał między innymi z Mishą Cirkunovem i Jaredem Cannonierem, ale w swoim ostatnim pojedynku wygrał przez nokaut z Henrique da Silvą.

W nocy z 4 na 5 listopada Mołdawianin miał zmierzyć się z Michałem Oleksiejczukiem, ale kilkanaście godzin przed walką amerykańska organizacja na swojej stronie internetowej poinformowała, że Cutelaba potencjalnie naruszył przepisy polityki antydopingowej. Oznacza to, że w organizmie zawodnika wykryto niedozwolone środki.
Cutelaba miał zostać przebadany 18 i 19 października, dziwi więc to, że wyniki badań zostały upublicznione tuż przed galą.

Usunięcie polsko-mołdawskiego pojedynku z karty walk UFC 217 oznacza, że Oleksiejczuk będzie musiał poczekać na debiut w najlepszej organizacji świata. Polskim fanom pozostaje więc kibicowanie Joannie Jędrzejczyk (14-0, 4 KO, 1 Sub), która po raz szósty będzie broniła pasa mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Tym razem nasza zawodniczka zmierzy się z Rose Namajunas.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze