Kapustka piłkarzem meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen

Piłka nożna
Kapustka piłkarzem meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen
fot. PAP

W Niemczech w końcu swoją szansę dostał Bartosz Kapustka. Według niemieckiego "Bilda" Polak był najlepszym piłkarzem sobotniego meczu Freiburg - Schalke (0:1).

Freiburg podejmował Schalke w ramach 11. kolejki Bundesligi. Dla Kapustki to był pierwszy występ w pierwszym składzie dla niemieckiego zespołu. Jak uważają dziennikarze popularnego, niemieckiego "Bilda", Polak wykorzystał tę szansę kapitalnie.

 

Kapustka otrzymał ocenę "2", podczas gdy w Niemczech piłkarzy ocenia się w skali 1-6, gdzie "jedynka" oznacza klasę światową. Taką samą notę otrzymał jeszcze bramkarz Schalke Ralf Fährmann.

 

Niemiec był jednym z najpewniejszych punktów swojego zespołu i to między innymi dzięki niemu klub z Gelsenkirchen zdobył w sobotę 3 punkty. Kapustka był z kolei aktywny i napędzał ataki gospodarzy. Mógł nawet zdobyć bramkę, ale po jego atomowym strzale z dystansu piłka zatrzymała się na poprzeczce. Freiburg grał systemem 3-4-3 z Polakiem jako prawym skrzydłowym.

 

Polski piłkarz rozegrał dotychczas zaledwie 96 minut w lidze niemieckiej i 8 w Pucharze Niemiec. Jego zespół znajduje się w strefie spadkowej Bundesligi z dwoma "oczkami" straty do bezpiecznej strefy. Schalke jest czwarte.

KJ, Polsat Sport, Bild

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze