Piłka nożna

Skład Kołtonia na Urugwaj w nowym ustawieniu

Piszczek jeśli wypadał Nawałce ze składu z powodu kontuzji, to były to głównie mecze towarzyskie lub te ze słabszymi rywalami, jak Armenia czy Gibraltar. Tym razem selekcjoner znów musi sobie poradzić bez obrońcy BVB i w meczach towarzyskich z Urugwajem i Meksykiem może sprawdzić inne warianty na wypadek niedyspozycji Piszczka w ważniejszych spotkaniach.

 

– Bereszyński przekonał mnie jako alternatywa dla Piszczka – stwierdził w Cafe Futbol Roman Kołtoń.

 

– Wiadomo, że ma coś w sobie. Jest szybki, nawet jak popełni błąd, to przez swój gaz może szybko ten błąd naprawić. Popełnia jednak takie błędy, które wynikają z tego, że nie do końca zna system Nawałki. Niech zagra cały mecz na prawej obronie i ocenimy – powiedział Tomasz Hajto.

 

Zobaczmy z kogo już korzystał na pozycji prawego obrońcy Nawałka. Na prawej obronie za jego kadencji zagrali: Paweł Olkowski, Bartosz Bereszyński, Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, Jakub Błaszczykowski, Bartosz Kapustka, Piotr Celeban. Spośród aktualnie powołanych zawodników Piszczka mogą zastąpić Bereszyński, Kędziora, którzy nominalnie grają na tej pozycji. Chyba, że selekcjoner zdecyduje się na zmianę pozycji Cionkowi, Jędrzejczykowi lub Błaszczykowskiemu. Jaka będzie ostateczna decyzja? O tym przekonamy się już 10 i 13 listopada.

 

Cała dyskusja naszych ekspertów do obejrzenia w załączonym materiale wideo.