LSK: Impel wygrał w Bielsku-Białej

W spotkaniu kończącym 4. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet BKS Profi Credit Bielsko-Biała przegrał z Impelem Wrocław 2:3. Gospodynie prowadziły już 2:1, przyjezdne po dwóch gładko przegranych setach zdołały jednak wrócić do gry i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Obie ekipy przystąpiły do tej konfrontacji z identycznym bilansem 3. punktów na koncie (1 zwycięstwo – 2 porażki). Premierowa odsłona miała wyrównany przebieg. Wynik długo oscylował wokół remisu (4:4, 11:11, 16:16). W końcówce podobnie: żadna ze stron długo nie była w stanie uzyskać wyraźnej przewagi. Piłkę setową pierwsze wywalczyły gospodynie, po skutecznym bloku (24:23), jednak zepsuta zagrywka  Martyny Świrad rozpoczęła rywalizację na przewagi. Długą wojnę nerwów wygrały wrocławianki, które skutecznym blokiem ustaliły wynik seta na 28:30.

Drugi set miał zdecydowanie bardziej jednostronne oblicze. Gospodynie na początku popisały się serią siedmiu wygranych piłek (9:3). W dalszej części seta, mimo roszad w składzie Impelu, siatkarki BKS spokojnie utrzymywały dystans (16:7), a w pewnym momencie różnica wynosiła już dziesięć punktów (19:9). Siatkarki Impelu seryjnie popełniały w tej partii błędy własne, dając rywalkom aż dwanaście punktów. Jeden z nich – autowy atak Natalii Murek zakończył tę odsłonę (25:16).

W trzeciej partii oglądaliśmy jeszcze większą dominację siatkarek z Bielska-Białej. Przyjezdne nie miały nic do powiedzenia, miały spore problemy z przyjęciem zagrywek Świrad (8:6, 9:6), Aleksandry Jagieło (16:8) i Marleny Pleśnierowicz (22:11, 23:11). Seta zakończył serwis w siatkę w wykonaniu Aleksandry Trojan (25:13).

Set numer cztery znów przyniósł wyrównaną walkę obu ekip (8:8, 16:16). W końcówce przyjezdne miały już trzy oczka przewagi (18:21), ale siatkarki BKS odrobiły straty (22:22), a set zakończył się rywalizacją na przewagi, w której gospodynie popełniły dwa błędy: w polu zagrywki pomyliła się Jagieło, a autowy atak Katarzyny Koniecznej (24:26) oznaczał, że zwycięzcę tej rywalizacji wyłoni tie-break. W nim oglądaliśmy rywalizację punkt za punkt, a przy zmianie stron, po ataku Koniecznej minimalną przewagę miały gospodynie (8:7). Po niej siatkarki BKS zaczęły jednak popełniać błędy, a przyjezdne uzyskały przewagę (10:13), którą zdołały utrzymać. Tamara Gałucha skutecznym atakiem ustaliła wynik seta na 12:15 i zakończyła tę konfrontację. MVP: Julia Szczurowska.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Impel Wrocław 2:3 (28:30, 25:16, 25:13, 24:26, 12:15)

BKS Profi Credit: Dominika Sobolska, Julia Nowicka, Emilia Mucha, Martyna Świrad, Katarzyna Konieczna, Aleksandra Jagieło – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Marlena Pleśnierowicz, Aneta Wilczek (libero), Nia Grant, Aleksandra Wańczyk, Olivia Różański,

Impel: Aleksandra Trojan, Julia Szczurowska, Natalia Murek, Iga Chojnacka, Valerie Nichol, Tamara Gałucha – Maria Stenzel (libero) oraz Ilona Gierak, Weronika Wołodko, Magdalena Wawrzyniak.

Pozostałe mecze 4. kolejki LSK:

2017-11-03: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:21, 25:19, 20:25, 25:21)
2017-11-04: Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)
2017-11-04: Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)
2017-11-04: Grot Budowlani Łódź – Trefl Proxima Kraków 0:3 (26:28, 21:25, 23:25)
2017-11-05: Enea PTPS Piła – Chemik Police 1:3 (25:17, 16:25, 17:25, 18:25).
2017-11-05: Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Poli Budowalni Toruń 3:0 (25:16, 25:16, 25:13)