Niezła gra, fatalny wynik! Pogoń przegrała z Legią

Pogoń Szczecin zagrała naprawdę dobre spotkanie, ale i tak musiała uznać wyższość Legii Warszawa. Mistrzowie Polski wygrali 3:1 i awansowali na pozycję wicelidera Ekstraklasy.

Dla Legii mecz z pogrążoną w kryzysie Pogonią miał być okazją na łatwe punkty. Ostatnią wygraną w spotkaniu o punkty "Portowcy" zaliczyli w połowie sierpnia, kiedy to pokonali Arkę Gdynia. Od tamtego czasu zespół odpadł z Pucharu Polski, spadł na ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy, a ostatnio z klubem rozstał się Maciej Skorża. W niedzielę na ławce trenerskiej usiadł dotychczasowy asystent, Rafał Janas. W dużo lepszych humorach byli legioniści, którzy może nie imponowali stylem, ale byli za to bardzo skuteczni w ostatnich tygodniach.

Gospodarze zaczęli bardzo odważnie i przez początkowe minuty zdominowali gości. Legia grała fatalnie, kibice mistrzów Polski mogli być rozczarowani, gdyż ich piłkarze nie potrafili sobie poradzić z ostatnią drużyną ligi. Mimo słabej postawy "Wojskowi" jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Michał Kucharczyk, a jedenastkę wykorzystał Łukasz Broź. Klasyczny gol do szatni mógł podłamać Pogoń. Piłkarze trenera Janasa nie spuścili głów i odrobili straty w 62. minucie.

To nie był koniec strzelania. Na kolejne prowadzenie Legię wyprowadził, wprowadzony w drugiej połowie Thibault Moulin, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego. Trzecia bramka dla gości to prawdziwe kuriozum. Dośrodkowanie Michała Kucharczyka niefortunnie przeciął Lasha Dvali i wpakował futbolówkę do własnej siatki. Druga w tabeli Legia traci punkt do liderującego Górnika Zabrze.

Pogoń - Legia 1:3 (0:1)

Bramki: Drygas 62 - Broź 45+3-karny, Moulin 77, Dvali 83-sam

Pogoń: Łukasz Załuska - Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Lasza Dwali, Ricardo Nunes - Spas Delew (81. Sebastian Kowalczyk), Jakub Piotrowski (63. Rafał Murawski), Kamil Drygas, Tomasz Hołota, Adam Gyurcso (86. Dariusz Formella) - Adam Frączczak.

Legia: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź (85. Artur Jędrzejczyk), Inaki Astiz, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk, Krzysztof Mączyński, Tomasz Jodłowiec (73. Michał Kopczyński), Cristian Pasquato (60. Thibault Moulin) - Kasper Hamalainen, Jarosław Niezgoda.

Żółte kartki: Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Sebastian Kowalczyk, Ricardo Nunes.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 6 192.