Pogromca Adamka znokautowany przez pogromcę Ugonoha!

Sporty walki

Dominic Breazeale (19-1, 17 KO) w ósmej rundzie zastopował Erica Molinę (26-5, 19 KO) w pojedynku, który odbył się w Brooklyn Barclays Center. Walka miała być oficjalnym eliminatorem do konfrontacji z mistrzem wagi ciężkiej organizacji WBC Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO).

Pojedynek w Brooklyn Barclays Center na pewno nie porwał kibiców. Długimi fragmentami w ringu wiało nudą, a do kluczowej sytuacji doszło dopiero w 8. rundzie. Breazeale wyprowadził cios z prawej ręki i na 1 minutę 50 sekund przed zakończeniem starcia Molina był liczony. Były rywal Adamka powrócił do rywalizacji, ale wyglądał na mocno zmęczonego konfrontacją.

Narożnik Moliny postanowił zatrzymać pojedynek po 8. rundzie, a sam pięściarz sygnalizował, że cios wyprowadzony przez Breazeale'a był niezgodny z przepisami (został wyprowadzony w tył głowy).

Breazeale przed pojedynkiem z Moliną notowany był na 6. pozycji w rankingu WBC, a jego rywal na 12. lokacie. Stawką pojedynku miał być pojedynek o pas mistrzowski WBC, ale prezydent organizacji Mauricio Sulaiman postanowił jednak zmienić nieco plany. Breazeale ostatecznie na swoją walkę o tytuł może poczekać trochę dłużej.

Breazeale w lutym tego roku pokonał przez nokaut Izu Ugonoha, natomiast Molina w kwietniu 2016 roku okazał się lepszy od Tomasza Adamka.

Dominic Breazeale (19-1, 17 KO) pok. Erica Molinę (26-5, 19 KO) przez RTD (Runda 8)

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Tomasza Adamka z Erikiem Moliną.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze