Sporty walki

UFC 217: Sensacja! Jędrzejczyk straciła pas...

- To nierealne, naprawdę w to nie wierzę. Czuję się jak w jakimś filmie - to były pierwsze słowa Namajunas w wywiadzie udzielonym po zwycięstwie z Jędrzejczyk.

Przed galą UFC 217 obie zawodniczki wielokrotnie spotykały się podczas oficjalnych medialnych wydarzeń. Amerykanka zachowywała konsekwentnie kamienną twarz, a Jędrzejczyk wykazywała się pewnością siebie. Po walce Namajunas zdradziła, co przez ten czas działo się w jej głowie.

- Dużo się wydarzyło... Te wszystkie spotkania, wywiady, konferencje. Dla mnie pas to tylko dodatek. Chciałam wykorzystać swój dar do MMA do ulepszenia tego świata. Dla mnie ten pas nic nie znaczy. Ważne, żeby być po prostu dobrą osobą - powiedziała Amerykanka.

Niezwykle skromnie Namajunas odpowiedziała również na ostatnie pytanie. - Jestem normalną osobą, taką jak zawsze. To nic specjalnego - zakończyła.

 

Namajunas pokonując Joannę Jędrzejczyk została nową mistrzynią UFC w kategorii słomkowej. Przypomnijmy, Amerykanka na gali UFC 201 przegrała walkę z inną Polką - Karoliną Kowalkiewicz.