Szokujące statystyki po walce Wilder - Stiverne

Sporty walki
Szokujące statystyki po walce Wilder - Stiverne
fot. Polsat Sport

Deontay Wilder (39-0, 38 KO) bez najmniejszych problemów znokautował Bermane'a Stiverne'a (25-3-1, 21 KO) na gali w Barclays Center na Brooklynie. Pretendent w trakcie tej krótkiej walki wyprowadził zaledwie cztery ciosy, z czego żaden nie doszedł do celu!

Ich pierwsza walka zakończyła się decyzją sędziowską - jedyną w zawodowej karierze Wildera. "Bronze Bomber" zapowiadał, że tym razem znacznie szybciej poradzi sobie z przeciwnikiem i słowa dotrzymał. Kilka razy nieźle trafił lewym prostym, a później tylko na chwilę podkręcał tempo, co gubiło Stiverne'a. Pretendent trzy razy wylądował na deskach, a sędzia musiał przerwać starcie tuż przed zakończeniem pierwszej rundy.

 

Porażka w pierwszej rundzie brzmi źle - a jak wypadł Stiverne na tle statystycznym? Jeszcze gorzej... W trakcie tych niecałych trzech minut wyprowadził zaledwie cztery ciosy, z których ŻADEN nie doszedł do celu! Dla kontrastu Wilder ulokował 15 uderzeń z 39-ciu wyprowadzonych. 

Wilder po ogłoszeniu werdyktu wyzwał do pojedynku Anthony'ego Joshuę (20-0, 20 KO). Na to starcie z pewnością czeka wielu sympatyków boksu.

Statystyki:

Ciosy proste przednią ręką:

Wilder: 6/24 (25%)
Stiverne: 0/2 (0%)

Ciosy mocne: 

Wilder: 9/15 (60%)
Stiverne: 0/2 (0%)

Wszystkie ciosy: 

Wilder: 15/39 (38%)
Stiverne: 0/4 (0%)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie