UFC 217: Sensacja! Jędrzejczyk straciła pas mistrzowski!

Sporty walki
UFC 217: Sensacja! Jędrzejczyk straciła pas mistrzowski!
fot. Youtube

Joanna Jędrzejczyk (14-1, 4 KO, 1 SUB) sensacyjnie straciła pas mistrzowski organizacji UFC w kategorii słomkowej! Polka już w pierwszej rundzie została znokautowana przez Rose Namajunas (7-3, 1 KO, 5 SUB).

Niewielu kibiców i ekspertów dawało jakiekolwiek szanse na zwycięstwo Rose Namajunas. Reprezentantka USA skazywana była na porażkę, ale nie ma co się dziwić. Jędrzejczyk do tej pory nie zaznała żadnej porażki w zawodowej karierze MMA.

Pojedynek Jędrzejczyk rozpoczęła od ostrożnego szukania dystansu. Namajunas wywierała presję i już na początku walki Polka po jednym z ciosów Amerykanki po raz pierwszy wylądowała na deskach. Było to ostrzeżenie dla "JJ", która jednak nie wyciągnęła wniosków.

Po jednej z kolejnych kombinacji na szczękę Jędrzejczyk został wyprowadzony lewy sierpowy, który posłał na deski Polkę. Mistrzyni UFC bezradnie przyjmowała kolejne uderzenia i sędzia John McCarthy błyskawicznie przerwał walkę widząc klepiącą w matę reprezentantkę American Top Team. Sensacja stała się faktem.

Jędrzejczyk po raz pierwszy w karierze przegrała pojedynek w MMA. Polka straciła pas mistrzowski i szansę na poprawienie rekordu obron tytułu należącego do Rondy Rousey. Namajunas w swoim rekordzie zapisała natomiast zwycięstwo z pierwszą Polką - wcześniej na gali UFC 201 przegrała z Karoliną Kowalkiewicz.

Rose Namajunas (7-3, 1 KO, 5 SUB) pokonała Joanne Jędrzejczyk (14-1, 4 KO, 1 SUB) przez TKO (Runda 1; 3:03)

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie